Сігова А.Г. Ідея громадянського виховання в історії наукової думки

У статті проаналізовано досвід становлення виховання громадянськості та патріотизму в історії наукової думки, розглянуті різні підходи до вивчення ідей громадянськості, з метою подальшого використання їх в навчально-виховному процесі.
Ключові слова: громадянськість, патріотизм, чесноти, громадянське виховання, громадянські якості, громадянська позиція.

В статье проанализирован опыт становления воспитания гражданственности и патриотизма в истории научной мысли, рассмотрены различные подходы к изучению идей гражданственности, с целью использования их в учебно-воспитательном процессе.
Ключевые слова: гражданственность, патриотизм, гражданское воспитание, гражданские качества, гражданская позиция.

We analyzed experience of coming into being of upbringing of civic spirit and patriotism in the history of scientific views, different approaches to the study of ideas of civic spirit are considered , with the purpose of their subsequent use in the educational-upbringing process.
Key words: civic spirit, patriotism, virtues, civil education, civil qualities.