Линьова І. О. Використання методу моделювання у системі після-дипломної педагогічної освіти

Висвітлюється досвід експериментальної Програми підвищення кваліфікації керівників НЗ м. Києва Київського університету імені Бориса Грінченка. Розкри-вається сутність процесуальної моделі підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів у системі післядипломної освіти, зокрема, підвищення ква-ліфікації керівників ЗНЗ для інноваційної діяльності. Визначаються методологічні підходи, принципи, педагогічні умови й етапи побудови навчального процесу ке-рівників ЗНЗ.
Ключові слова: педагогічне моделювання, процесуальна модель підготовки керівників ЗНЗ до запровадження освітніх інновацій, принцип інноваційності, Програма підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ.

Представлен опыт экспериментальной Программы повышения квалифика-ции руководителей общеобразовательных учебных заведений г. Киева, Киевского университета имени Бориса Гринченко. Раскрыта суть процессуальной модели подготовки руководителей ООУ заведений к реализации образовательных инно-ваций в системе последипломного образования на курсах повышения квалифи-кации. Автор выделяет методологические подходы, принципы, педагогические условия и этапы, что лежат в основе организации учебного процесса руководи-телей общеобразовательных учебных заведений.
Ключевые слова: педагогическое моделирование, процессуальная модель подготовки руководителей ООУ заведений к реализации образовательных иннова-ций, принцип инновационности, Программа повышения квалификации руководи-телей ООУ заведений.

The article covers the experience of experimental program of in-plant training of Kyiv leaders of general education establishments in University of Borys Grinchenko; reveals the essence of the procedural model of training leaders of general education establishments in post-graduate education, including in-plant training of leaders of general education establishments to innovative activity; defines methodological approaches, principles, pedagogical conditions and stages of the educational process of leaders of general education establishments.
Key words: pedagogical modeling, procedural model of training leaders of general education establishments to implement educational innovations, principle of innovation,  program of in-plant training of leaders of general education establishments.