Самойленко О. М. Дистанційне навчання як науково-педагогічна проблема

Розглянуто дистанційне навчання як науково-педагогічну проблему в умовах сучасних реалій. Уточнено тлумачення поняття «дистанційне навчання» і окрес-лено проблеми, що виникають в умовах застосування дистанційного навчання. Виокремлено перспективні напрями розв’язання зазначених проблем.
Ключові слова: навчання, дистанційне навчання, дистанційна форма навчан-ня, дистанційна освіта.

Рассмотривается дистанционное обучение как научно-педагогическая про-блема в условиях современных реалий. Уточнены толкование понятия «дис-танционное обучение» и проблемы, возникающие в условиях применения дистан-ционного обучения. Выделены перспективные направления решения указанных проблем.
Ключевые слова: обучение, дистанционное обучение, дистанционная форма обучения, дистанционное образование.

The paper deals with distance learning as a research and pedagogical problem in contemporary realities. Clarified the interpretation of the concept of «distance learning» and outlines the problems that arise in the application of distance learning. Singled out promising directions solving these problems.
Key words: learning, distance learning, distance learning, distance education.