Бевз Г. М. Соціальна робота як професійна форма реалізації охоронних систем опікування дитиною в замісній сім’ї

Стаття присвячена аналізу сучасних наукових досліджень в сфері соціальної роботи інституту замісної сім’ї. Доводиться, що концепція психологічної захищеності та сімейно-орієнтованого підходу є стержневими позиціями у розбудові соціальної роботи в контексті завдань замісної опіки над дитиною.
Ключові слова: психологічна захищеність, сімейно-орієнтований підхід, подвійний статус соціального працівника, соціальна робота, кревна та замісна сім’я.

Статья посвящена анализу современных научных исследований в области социальной работы института замещающей семьи. Доказывается, что концепция психологической защищенности и семейно-ориентированного подхода являются стержневыми позициями в развитии социальной работы в контексте задач заместительной опеки над ребенком.
Ключевые слова: психологическая защищенность, семейно-ориентированный подход, двойной статус социального работника, социальная работа, кровная и замещающая семья.

The article analyzes the current research in the field of Social Work Institute of foster care. It is shown that the concept of psychological security and family-oriented approach is a central positions in the development of social work in the context of tasks foster care.
Key words: psychological protection, family-centered approach, dual status of a social worker, social work, kinsman and foster homes.