Єжова О. О., Бєсєдіна А. А. Етапи розвитку європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю

Висвітлено основні етапи розвитку Європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю. Визначено чинники її виникнення. Стисло охарактеризовано організаційно-педагогічні засади кожного з трьох етапів розвитку мережі шкіл сприяння здоров’ю в Європі. Перший етап (1974–1991 рр.) — діяльність протомереж, апробація ідей; другий етап (1992–2006 рр.) — реалізація ідей та стабілізація мережі; третій етап (з 2007 р. — по теперішній час) — еволюція ідей Школи сприяння здоров’я.

Ключові слова: збереження та зміцнення здоров’я, формування ціннісного ставлення до здоров’я, школа сприяння здоров’ю, Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю, учні, організаційно-педагогічні засади.

Отражены основные этапы развития Европейской сети школ содействия здоровью. Определены факторы ее возникновения. Сжато охарактеризованы организационно-педагогические принципы каждого из трех этапов развития сети школ содействия здоровью в Европе. Первый этап (1974–1991 гг.) — деятельность протосетей, апробация идей; второй этап (1992–2006 гг.) — реализация идей и стабилизация сети; третий этап (с 2007 г. — по настоящее время) — эволюция идей Школы содействия здоровья. Ключевые слова: сохранение и укрепление здоровья, формирования ценностного отношения к здоровью, школа содействия здоровью, Европейская сеть школ содействия здоровью, ученики, организационно-педагогические принципы.

Тhe article the basic stages of development of European Network of Health Promoting Schools. The factors of her origin are certain. Organizationally-pedagogical principles of each are briefly described of three stages of development of European Network of Health Promoting Schools. The first stage (1974–1991) is activity of protonetwork, approbation of ideas; the second stage (1992–2006) is realization of ideas and stabilizing of network; the third stage (with 2007 — for a present tense) is an evolution of ideas of health promoting schools. Key words: maintenance and strengthening of health, formation of value attitude to health, health promoting schools, European Network of Health Promoting Schools, students, organizationally-pedagogical principles.