Максименко О. Г. Соціально-батьківське виховання та його вплив на формування тенденції самодеприваціі психіки суб'єкта

У статті розглядаються типи соціально-батьківського виховання, їх вплив на формування особистості. Автор, досліджуючи проблему, спирається на гуманістичну і психоаналітичну парадигми, згідно з якими потребо-мотиваційні компоненти утворюють структуру психіки особистості. Аналіз змісту сфери потреб, рівень задоволення, механізми компенсації дозволяють визначити особливості впливу особистості батьків на структурно-функціональні параметри сімейної системи та типи батьківського виховання.
Ключові слова: типи батьківського виховання, сім'я як система, потреби, мотиви, депривація особистості, відчуження, самодепривація.

В статье рассматриваются типы социально-родительского воспитания, их влияние на формирование личности. Автор, исследуя проблему, опирается на гуманистическую и психоаналитическую парадигмы, согласно которым потребностно-мотивационные компоненты образуют структуру психики личности. Анализ содержания потребностной сферы, уровень удовлетворения, механизмы компенсации позволяют определить особенности влияния личности родителей на структурно-функциональные параметры семейной системы и типы родительского воспитания.
Ключевые слова: типы родительского воспитания, семья как система, потребности, мотивы, депривация личности, отчуждение, самодепривация.

The paper describes the types of social and parenting, their impact on the individual. By exploring the problem, based on humanistic and psychoanalytic paradigm which need-motivational components form the structure of the psyche of the individual. Analysis of the content requirement of the sphere, the level of satisfaction, compensation mechanisms allow us to determine the influence of the individual features of the parents on the structural and functional parameters of the family system and the types of parenting.
Key words: types of parenting, the family as a system, needs, motivations, personality deprivation, alienation, self-deprivation.