Шукалова О. С. Роль сімейного виховання в особистісному розвитку дитини

Ця стаття спрямована на вивчення ролі сімейного виховання у загальному психічному й особистісному розвитку дитини. Протягом усього раннього, дошкільного й молодшого шкільного віку головним чинником формування особистості дитини залишаються батьки. Вони можуть або запобігати, або сприяти формуванню відхилень у поведінці дітей. Сімейне ставлення до дитини обумовлює її міжособистісні зв'язки, її положення у соціумі, емоційний стан, моральний розвиток і т.д. Одна з основних передумов здорового щиросердечного розвитку дитини та її формування як особистості складається у тому, щоб вона зростала в емоційному теплі й стабільному оточенні.
Ключові слова: сімейне виховання, особистісний розвиток дитини, емоційний стан.

Эта статья направлена на изучение роли семейного воспитания в общем психическом и личностном развитии ребёнка. На протяжении всего раннего, дошкольного и младшего школьного возраста главным фактором формирования личности ребёнка продолжают оставаться родители. Они могут либо предотвратить, либо способствовать формированию отклонений в поведении детей. Отношение к ребенку в семье определяет межличностные связи ребенка, его положение в социуме, эмоциональное состояние, нравственное развитие и т.д. Одна из основных предпосылок здорового душевного развития ребенка и формирования его как личности заключается в том, чтобы он рос в эмоциональном тепле и стабильном окружении.
Ключевые слова: семейное воспитание, личностное развитие ребёнка, эмоциональное состояние.

This article throws light on the role of family education in general psychological and personal child’s development. During all youth, pre-school and early school age the main factor of the child’s development is parents. They can help children in their development or prevent development of deviant action. How parents look at their child and this factor usually determine child’s position in society, his emotional condition, his human development etc. Some of these factors which can create children as real person are his social surrounding and positive emotional surrounding.
Key words: family education, personal child’s development, emotional condition.