Тимофієва Л. Є., Конельська І. М. Компетентнісна модель школи культури здоров’я як основа розвитку інноваційного закладу

Присвячено актуальній проблемі розвитку інноваційного закладу на основі механізму педагогічного моделювання. Розкривається зміст розробленої моделі Школи культури здоров’я на основі компетентнісного підходу як підґрунтя для визначення перспектив розвитку інноваційного закладу; еталону, на досягнення якого спрямований навчально-виховний процес; зразку для контролю професійних якостей учителя.
Дієвість та ефективність запровадженої моделі підкріплюється ґрунтовними дослідженнями рівня сформованості професійних якостей вчителя, стану здоров’я та життєвих компетентностей учнів.
Ключові слова: педагогічне моделювання, модель Школи культури здоров’я, компетентнісний підхід.

Посвящается актуальной проблеме развития инновационного заведения на основе механизма педагогического моделирования. Раскрывается содержание разработанной модели Школы культуры здоровья с использованием компетентностного подхода как основы определения перспектив развития инновационного заведения; эталона, на достижение которого нацелен учебно-воспитательный процесс; образец для контроля профессиональных качеств учителя.
Действенность и эффективность внедренной модели подтверждается основательными исследованиями уровня формирования профессиональных качеств учителя, состояния здоровья и жизненных качеств учащихся.
Ключевые слова: педагогическое моделирование, модель Школы культуры здоровья, компетентностный поход.

Article is devoted to the problem of developing an innovative institution based on the mechanism of teacher modeling. The content of the developed model of the school culture of health with the competence approach as the basis for determining the prospects of development of innovative institutions, the standard, which is aimed at achieving the educational process, a model for teacher professional quality control.
Efficiency and effectiveness of implementation of the model is confirmed by the formation of solid research level competencies teachers, health and quality of life of students.
Key words: pedagogical modeling, model School health culture, the competence-based campaign.