Жихарева Л. В. Міжпоколінна перспектива репрезентації дитячо-батьківської прихильності

У статті наводиться теоретичний аналіз проблеми вивчення особливостей дитячо-батьківської прихильності. Наводяться типології дитячо-батьківської прихильності та методики дослідження дитячо-батьківської прихильності у дитячому та дорослому віці. Також представлено результати власного дослідження особливостей міжпоколінної перспективи репрезентації дитячо-батьківської прихильності, сформульовано відповідні висновки.
Ключові слова: прихильність, дитячо-батьківські стосунки, робоча модель, міжпоколінна перспектива.

В статье приводится теоретический анализ особенностей детско-родительской привязанности. Приводятся типологии детско-родительской привязанности и методики исследования детско-родительской привязанности в детском и взрослом возрасте. Также представлены результаты собственного исследования особенностей межпоколенной перспективы репрезентации детско-родительской привязанности, сформулированы соответствующие выводы.
Ключевые слова: привязанность, детско-родительские отношения, рабочая модель, межпоколенная перспектива.

The article provides theoretical analysis of the characteristics of parent-child attachment. Typology provides child-parent attachment and research methods of child-parent attachment in childhood and adulthood. Also the results of its own studies of the inter-generational perspective representation of parent-child attachment, formulated conclusions.
Key words: attachment, child-parent relationship, working model, intergenerational perspective.