Вакуліч Т.М. Психологічні механізми віктимізації особистості жінки в дитинстві

У статті здійснено теоретичний аналіз наукової проблеми щодо вивчення психологічних механізмів віктимізації особистості жінки в дитинстві. Висвітлено особливості батьківсько-дитячих стосунків та їх ролі у формуванні засвоєної безпорадності у жінки.
Ключові слова: віктимна поведінка, жертва, дисфункціональна сім’я, засвоєна безпорадність, теорія сімейних систем.

В статье осуществлен теоретический анализ научной проблемы относительно изучения психологических механизмов виктимизации личности женщины в детстве. Отражены особенности родительско-детских отношений и их роли в формировании усвоенной беспомощности у женщины.
Ключевые слова: виктимное поведение, жертва, дисфункциональная семья, усвоенная беспомощность, теория семейных систем.

In the article it is carried out theoretical analysis of scientific problem in relation to the study of psychological mechanisms of victim personality of woman in childhood. The features of relations of paternal-children’s and their role are reflected in forming of the mastered helplessness for a woman.
Key words: victim conduct, victim, mastered helplessness, theory of the domestic systems.