Відбувся І Міжнародний online-марафон психологічної допомоги «ECOPSYHELP»

Відбувся І Міжнародний online-марафон психологічної допомоги «ECOPSYHELP»

5 червня 2021 року членами Громадської організації «Українська асоціація екологічної психологічної допомоги» спільно з Державним закладом вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України був проведений І Міжнародний online-марафон психологічної допомоги «ECOPSYHELP» в межах форуму екофасилітаторів «ECOPSYFORUM-2021». У заході взяло участь 146 представників України та інших країн.

Мета марафону - створення інформаційного, терапевтичного, освітнього та просвітницького простору для поширення екопсихологічних ідей та моделей подолання негативних психологічних впливів пандемії COVID-19; надання психологічної допомоги, сприяння відновленню неперервності життя особистості; психологічної просвіти та популяризації психологічних знань.

Основним завданням онлайн марафону було надання психологічної допомоги медичним працівникам, особам, які перехворіли COVID-19 та членам їх сімей; усім, хто потребує психологічного відновлення після хвороби. Учасники марафону, серед яких були спеціалісти у сфері психологічної допомоги, здобувачі психологічної освіти та інші зацікавлені особи, активно долучилися до дискусії з питань вакцинації.

Міжнародну команду психологів складали психологи-екофасилітатори Української асоціації екологічної психологічної допомоги (УАЕПД) та психологи Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» (Україна), психологи Ізраїльської коаліції з травми (ITС) та Громадського центру профілактики стресу (CSPС, Ізраїль), а саме: Павло Лушин, Наталія Андрушко, Катерина Божко, Ванда Буганова, Оксана Давидова, Олена Діденко, Марина Деніелс, Алекс Маляр, Олена Лашко, Наталія Супруненко, Марія Сичинська, Яна Сухенко, Юлія Ярмощук, Світлана Хілько, які провели 29 безкоштовних консультаційних сесій, у тому числі: демонстраційні консультації (передбачали роботу психолога з клієнтом у присутності інших учасників марафону) та закриті консультації (здійснювалась робота психолога з клієнтом один на один) в окремих конференц-залах ZOOM.

Технічну підтримку роботи марафону забезпечувала команда проєкту Pointbeta, оптимізованої онлайн-платформи надання психологічних консультацій, інформаційну підтримку – Інститут Когнітивного Моделювання, дизайн – JetUp Digital; Марія Марухненко, спеціаліст з розробки чат-ботів здійснювала розробку, підтримку та автоматизацію чат ботів Telegram, Viber; Сергій Радченко, спеціаліст із розробки сайтів на Wordpress та OpenCart, значно сприяв оптимізації проведення онлайн марафону.

Організаційну допомогу та методичний супровід для проведення онлайн марафону надали працівники ДЗВО «Університет менеджменту освіти»: професор Наталія Муранова, доцент Тетяна Рожнова, методист Любов Мухіна.   

Розпочався марафон вітанням модератора Яни Сухенко та професора Павла Лушина.  

У першій частині марафону виступив Дмитро Жданов, який презентував платформу Point як інструмент для оптимізації зв’язку між клієнтом та психологом з метою досягнення високого рівня мобільності та своєчасності надання психологічної допомоги.

Основна частина марафону розпочалась з виступу ізраїльського психотерапевта у сфері душевного здоров’я Алекса Маляра. Він розповів про медичний персонал відділу Сарід ізраїльської лікарні, який в надзвичайно складних умовах доклав багато зусиль задля створення можливостей допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19, зміг створити належні умови лікування від хвороби, в тому числі від’ємний тиск в приміщенні відділення лікарні для допомоги хворим на COVID-19. Алекс Маляр охарактеризував ізраїльських лікарів як людей, які могли «зробити із зла добро», заплативши велику ціну для того, щоб зберегти здоров’я і життя людей. Серед виступаючих були ізраїльські лікарі та медсестри, які детально розповіли як країна боролася з COVID-19, які належні умови було забезпечено для збереження здоров’я і життя медиків, про особливості подолання основних проблем роботи медперсоналу, надзвичайно високий рівень напруженості праці, психологічне та фізичне навантаження. Ізраїльські колеги розповіли і про власний рівень непідготовленості до професійного надання допомоги та лікування хворих на COVID-19, високий рівень напруги, стресу та необхідність швидко опановувати практичні навички роботи з тяжко хворими пацієнтами.

Після виступів ізраїльських медиків Павло Лушин звернув увагу на те, що доповідачі описують свої почуття, які вже прожиті, що вказує на високу ефективність надання психологічної допомоги медичним працівникам в Ізраїлі.

У процесі обговорення виступів доповідачів учасники онлайн марафону дійшли висновку, що при спілкування з людьми, які хворіли на COVID-19 важливо не фокусуватися на хворобі, а звертати увагу на те, що ще турбує людину.

Після виступів доповідачів з Ізраїлю відбулися дві відкриті демонстративні сесії Павла Лушина та одна сесія Ванди Буганової, на яких було розкрито та практично представлено ефективність та екологічність надання психологічної допомоги за методом екофасилітації. Паралельно було проведено 29 закритих індивідуальних психологічних консультацій.

Онлайн марафон завершився обміном пережитим досвідом під час проведення заходу, набутих інсайтів та висловленням вдячності організаторам, команді психологів та учасникам марафону.