Всеукраїнський конкурс благодійних учнівських проектів «Добро починається з тебе»

У вересні 2007 року Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» у співпраці з Університетом менеджменту освіти започатковано Всеукраїнський благодійний проект «Добро починається з тебе», в рамках якого щорічно відбувається Всеукраїнський конкурс дитячих благодійних проектів.

У 2008 році укладено Меморандум про співпрацю МБФ «Україна 3000» з Університетом менеджменту освіти щодо реалізації благодійного проекту «Добро починається з тебе».

З 2009 року Університет став Національним освітнім партнером  Всеукраїнського конкурсу учнівських благодійних проектів «Добро починається з тебе».       

Є.Р. Чернишова, перший проректор Університету – голова Національної конкурсної комісії ІІ – VII Всеукраїнських конкурсів благодійних проектів «Добро починається з тебе». Щороку кращі учнівські благодійні проекти відзначаються подяками Університету.

Мета проекту: виховання у молодого покоління розуміння і культури благодійності, залучення дітей та молоді до благодійної діяльності, пропаганда і популяризація благодійництва як серед дітей та молоді, так і серед українського суспільства в цілому.

Організаційно проект «Добро починається з тебе» передбачає проведення конкурсу благодійних проектів серед дитячих та молодіжних колективів, визначення і нагородження переможців конкурсу, опрацювання та поширення отриманого досвіду.

Проект є дуже важливим за своєю місією: достукатись до дитячих сердець, на конкретних прикладах показати, що добро при бажанні може творити кожен. Однак, як і кожну справу, робити добро треба кваліфіковано і вміло. Саме тому потрібно не тільки виховувати у дітей доброту і милосердя, а й навчити їх практичному здійсненню благодійної діяльності. З дитячих років необхідно закласти у дитячі душі відповідальність за тих людей, які потребують нашої допомоги та підтримки, за довкілля, в якому живемо ми і будуть жити наступні покоління, за духовні і культурні національні цінності.

Історія конкурсу:

У 2008 році на конкурс надійшло 220 благодійних проектів з усіх областей України.

У 2009 році – 324 проекти з усіх областей України.

У 2010 році – 557 проектів  з усіх областей  України.

У 2011 році – 412  проектів  з усіх областей  України.

У 2012 році – 302 проекти з усіх областей  України.

У 2013 році – 575 проектів з усіх областей  України.

В рамках реалізації благодійних проектів проводяться найрізноманітніші акції: «Добру відкриваються серця», «Пам’ять не скресне», «Притулок для братів наших менших», «Допоможи немовляті», «До ліжка хворої дитини», «Подаруй дитині радість», «Вони чекають на турботу», «Краплини народної пам’яті», «Від серця до серця», «Подаруй дитині іграшку», «Зробіть крок до ближнього з любов’ю», «Від усієї душі», «Духовні скарби рідного краю», «Не залишайся байдужим», «Пісні та легенди рідної землі», «Подаруємо нове життя Храму Святого Миколая», «Квіти біля Божого Храму», «Хай росте деревце», «Збережемо планету для нащадків», «Посади дерево», «Кришталеві джерела села Луково», «Де вода тече – там край життя і краси», «Ковток повітря», «Малі річки великого степу потребують нашої допомоги», «Чисті джерела нашої місцевості», «Шукаємо добрі руки», «Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить», «Допоможемо! На нас чекають!», «Твоє добре серце», «На крилах добра» та багато-багато інших.

Підсумковим етапом кожного конкурсу є проведення’ в м. Києві Національного  форуму «Добро починається з тебе», на який запрошуються керівники та учасники благодійних проектів, представники урядових і громадських організацій. Під час форуму працюють тематичні секції, на яких учасники презентують свої проекти і обмінюються досвідом благодійної діяльності. На пленарному засіданні оголошуються результати конкурсу та відбувається нагородження переможців і лауреатів.

В рамках Конкурсу започатковано Почесну відзнаку «Сяйво Добра», якою нагороджуються ті, хто зробив вагомий внесок у підтримку дитячих благодійних чи соціальних ініціатив. У 2012 році Почесною відзнакою «Сяйво Добро» нагороджено Університет менеджменту освіти.

За результатами конкурсів Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» у співпраці з Університетом менеджменту освіти видано: два «Збірники благодійних проектів Всеукраїнського конкурсу «Добро починається з тебе» та буклет «100 кращих виховних заходів «Добро починається з тебе», розроблено і з вересня 2010 року впроваджено у систему післядипломної освіти педагогічних кадрів спецкурс «Організаційні засади моделювання благодійних проектів». Мета спецкурсу – формування у слухачів та студентів теоретичних знань і практичних навичок для ефективної організації та здійснення благодійної проектної діяльності в закладах освіти.

У вересні 2013 року оголошено про старт Сьомого Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе» .

Підведення підсумків конкурсу відбудеться у квітні 2014 року в Києві під час Національного благодійного Форуму «Добро починається з тебе».

 

Переможці

Публікації

Фотогалерея