Умови отримання пільгової пенсії

Управління Державної служби України з питань праці нагадало про державні гарантії та права на пільгове пенсійне забезпечення працівників.  Так, Прикінцевими положеннями Закону України «Про…

Чому скасують радянські санітарні норми?

Новий підхід передбачає встановлення ризику для здоров'я, а не порогового рівня шкідливої речовини Скасування санітарно-епідеміологічних норм, прийнятих ще за часів Радянського Союзу, припинить дію анекдотичних правил.…

Скільки днів відпочиватимемо на травневі свята 2016 року

Цього року на 1 травня припадає два свята — День міжнародної солідарності трудящих та Пасха (Великдень). Згідно з частиною третьою статті 67 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у випадку, коли святковий або…

Нюанси підписання видаткового касового ордера

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, нагадують податківці. Причому документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або…

Фонд з ТВП роз'яснив питання обчислення страхового стажу працівникам з метою оплати лікарняних листків

"Деякі вважають, що страховий та трудовий стаж це одне і теж",  - пише Київське відділення ФСС з ТВП. Дійсно, до набрання чинності Закону №2240-ІІІ до 28 лютого 2001 року (дата набрання…

Місце проживання і реєстрації різні: куди подавати декларацію про доходи

Столичні податківці роз’яснили: якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подавати декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем…

За які порушення штрафуватиме Держпраці

Якщо раніше за порушення законодавства про працю роботодавець особисто ніс адміністративну відповідальність, то відтепер фінансові санкції застосовуватимуть і до підприємства, - Держпраці Держпраці нагадує, що…

Допомога з тимчасової непрацездатності по догляду за дитиною у разі хвороби матері: надавати чи ні

Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадав, у яких випадках та за яких умов надається допомога з тимчасової непрацездатності по догляду за дитиною у разі захворювання матері або іншої…

Держпраці: Правила внутрішнього трудового розпорядку  — це не просто аркуш паперу

Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств Головний держінспектор відділу з питань…

Відмінності в оподаткуванні доходу від продажу та успадкування нерухомості

Податківці нагадали відмінності в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) доходу, отриманого фізичною особою — резидентом або нерезидентом у випадках продажу нерухомого майна та отримання у…

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію МОП про мінімальні норми соціального забезпечення № 102

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102» (законопроект № 0091). Конвенція МОП про мінімальні…

Зміна назв вулиць: наслідки для суб’єктів господарювання

Чи призводить зміна назв вулиць до необхідності подання документів про зміну реєстраційних даних суб’єкта господарювання і його майна? Розглянемо докладніше Одразу зазначимо, єдиної думки з цього приводу  у…

Як часто водії мають проходити медичні огляди?

Міністерство охорони здоров’я України в листі від 22.12.2015 № 3.12-17/2189-ЗПІ-15 надало роз’яснення щодо періодичності медичного огляду водіїв транспортних засобів для підтвердження права на керування…

Упорядковано пошук «мертвих душ» серед отримувачів соцвиплат і пенсій

Постанова КМУ від 18.02.2016 № 136 Затверджено Порядок здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізособами для нарахування та отримання соцвиплат, пільг, субсидій, пенсій, зарплати, інших…

Тонкощі обчислення розміру пенсій: роз’яснює Пенсійний фонд

Пенсійний фонд України роз’яснив, як обчислюється страховий стаж та заробітна плата для обчислення пенсії, зауваживши, що законодавством не передбачено можливості зарахування чи не зарахування до страхового стажу…

Пільги «чорнобильцям» у разі тимчасової втрати працездатності

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадав, що деякі законодавчі норми щодо компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської…

Особливостi звiльнення працiвникiв за угодою сторiн

Звiльнення за домовленнiстю (угодою) сторiн вважається унiверсальним способом припинення трудового договору. Про це роз'яснює Мінсоцполітики Мінсоцполітики роз'яснило, що механiзм правового регулювання припинення…

Освітянам і медикам хочуть повернути право на пенсію за вислугу років незалежно від віку

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (щодо права педагогічних, медичних та соціальних працівників на…

Оплата праці у проекті Трудового кодексу: коментар учасників Робочої групи з доопрацювання ТК

1 березня 2016 року Робоча група з підготовки проекту Трудового кодексу (ТК) до розгляду парламентом у другому читанні завершила роботу над розділами про відпустки та умови оплати праці. Активну участь у підготовці…

І знову про гарантії мобілізованим, або Сумісники – теж люди

Чи зберігати середній заробіток і робоче місце за сумісником, якого призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією або на строкову військову службу? Якщо так, то який документ можна «підшити до…

Що дасть українцям підвищення порогу індексації доходів

С 1 січня 2016 року поріг індексації підвищено зі 101% до 103%. Днями Кабмін узгодив з чинним законодавством й Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Як тепер індексуватимуться доходи і кому це…

Ще одна відпустка за кошт роботодавця — на час карантину в школі

У Верховній Раді Україні зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання питання відпустки на період карантину у навчальних закладах)» (№…

У Мінсоцполітики назвали фактичний розмір прожиткового мінімуму

Чинні показники прожиткового мінімуму значно відрізняються від фактичних Мінсоцполітики у листі від 16 лютого 2016 р. № 2168/0/14-16/10 надало інформацію щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму у цінах січня…

Спрощено порядок здійснення переказів за кордон

Постанова Правління НБУ від 29.02.2016 № 123 Нацбанк пом’якшив окремі вимоги до підтвердних документів, які фізособи-резиденти мають подавати при здійсненні переказів за межі України. Тепер із цією метою до…

Питання оплати праці у проекті Трудового кодексу

На черговому 17 засіданні робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу України, розглянула норми, що регулюють питання оплати праці. Глава 6 проекту Трудового кодексу замінить чинний Закон України «Про…

Особливості обчислення страхового стажу  для оплати «лікарняного» в різні періоди роботи

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила, в який період трудовий стаж можна прирівняти до страхового стажу.  В період роботи до 28.02.2001, дати набрання…

Чи підлягає оплаті «лікарняний», виданий у день звільнення

Подільська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила про право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникові, який захворів у день…

Нацбанк збільшив ліміти на зняття і купівлю валюти

За словами Голови НБУ, регулятор з 5 березня збільшить з 300 тис. грн до 500 тис. грн обмеження максимальної суми видачі гривневої готівки через каси на одного клієнта на добу, а валютної готівки – до еквіваленту…