Пенсии «по-новому»: для кого увеличили пенсионный возраст, и кто на очереди

Кабинет министров Украины принял решение сократить перечень специальностей и должностей, работники которых имеют право выходить на пенсию по льготным условиям. Кто будет выходить на пенсию позже, и как обстоят дела у…

Прийнято Закон про підвищення соцстандартів

Верховна Рада на вечірньому засіданні 19 травня ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік » (щодо соціальних стандартів і обсягу субвенції на надання…

Як оплачується листок непрацездатності,  який працівник отримав після закінчення робочого дня

Відповідно до ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 року N 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку…

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИЛИСТ18 травня 2016 року № 5098/К/99-95-42-02-14Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу фізичної особи — резидента від продажу земельної ділянки за цільовим…

Роз'яснкння щодо сумішення посад

Як відрізнити сумісництво від суміщення посад?Як внести запис про роботу за сумісництвом до трудової книжки працівника?Як оплачувати роботу за сумісництвом?І нарешті — як звільнити сумісника? Право працівника…

Чи зараховується декретна відпустка до педагогічного стажу?

Держпраці надала відповідь на такі запитання: 1) Чи втрачається неперервний педагогічний стаж при продовженні декрету до 4-х років за медичною довідкою? 2) Чи враховується період декрету до педагогічного стажу? 3)…

ВСУ висловився про поважність причин пропуску строку звернення до суду для вирішення трудового спору

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах розглянув справу № 6-409цс16 про зобов'язання звільнити з роботи, стягнення вихідної допомоги, відпусткових, середнього заробітку за час затримки…

Збільшення соціальних стандартів з грудня 2016 року

Зміни до Держбюджету 2016 щодо підвищення соціальних стандартів підписано Президентом України. Зміни, внесені до Державного бюджету України на 2016 рік, передбачають збільшення соціальних стандартів з грудня 2016 року…

Звільнення працівника як такого, що не пройшов випробування

У разі встановлення роботодавцем невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три…

Соціальна відпустка, табелювання тощо

Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що святкові та неробочі дні, передбачені статтею 73 Кодексу законів про працю України, які припадають на дні додаткової соціальної відпустки, не включаються у розрахунок її…

Які є види трудового договору?

Які є види трудового договору? Хто його укладає? В яких випадках укладають строковий трудовий договір? Чи дійсно усна форма трудового договору означає, що домовленості залишаються усними? Хто може…

Виправлення в листках непрацездатності

Чинним є листок непрацездатності, затверджений спільним наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС від НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406. Використання лікувальними закладами бланків лікарняних листків…

Визначаємо розмір середньомісячної зарплати  для розрахунку вихідної допомоги при звільненні

Фахівці Держпраці розповіли про нюанси розрахунку заробітної плати за останні два місяці роботи У доповнення до вчорашнього роз'яснення про розмір вихідної допомоги при звільненні, Держпраці в…

У якому розмірі виплачується вихідна допомога при звільненні

Держпраці нагадує, що при припиненні трудового договору з певних підстав працівнику має бути виплачена вихідна допомога Так, працівнику при звільненні виплачується вихідна допомога у розмірі : 1) не менше…

Розрахунок працiвника в разi його звiльнення: консультує Держпраці

Працiвник звiльнився у серединi мiсяця. Роботодавець не виплатив йому розрахункових коштiв, мотивуючи це тим, що кошти знаходяться на рахунку в банку i знiмати їх у серединi мiсяця невигiдно. Як i коли роботодавець має…

Нові правила нарахування пенсії діють із 16 квітня

За бажанням особи для нарахування пенсії можуть врахувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв. 16 квітня набув чинності Закон…

Порядок роботи за сумісництвом: коротко про головне від Держпраці

Держпраці розповіла про нюанси оформлення трудових відносин та оплати праці сумісників Держпраці нагадує, що згідно зі ст. 21 КзПП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом…

Додаткова відпустка розлученій жінці

Чи є розлучена жінка з дитиною одинокою матір’ю? Це «вічне» питання усіх кадровиків України розкладає по поличках Ірина ЖИТКОВА — експерт із трудового законодавства, учасник Робочої групи з…

Нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства у Трудовому кодексі

5 квітня 2016 року Робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК) опрацювала питання нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства, що включають державний, відомчій і громадський контроль. За…

Святкові дні і відпустки у країнах Європи: чи справді українці "гуляють" більше?

Кілька разів на рік з наближенням свят виникає дискусія: потрібно чи не потрібно так багато святкувати? Часто питання виникають саме до практики перенесення вихідних і при цьому звертаються до гіпотетичного…

Реєстрація місця проживання — місцевими радами і впродовж місяця

Постанова КМУ від 02.03.2016 № 207 Прийнято єдині для всіх Правила реєстрації місця проживання особи. Відтепер повноваження з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізосіб на території відповідної…

Роботодавець зобов’язаний організувати стажування і службу охорони праці

Державна служба України з питань праці роз’яснила обов’язки роботодавця під час проведення стажування (дублювання) працівників і побудови системи управління охороною праці на підприємстві, в установі,…

Прийнято зміни щодо обчислення пенсій

Для обчислення пенсії дозволять також враховувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Такі зміни передбачені Законом (проект…

Реєстрація колективного договору

Як відомо, одним із найважливіших документів для підприємства є колективний договір. У ньому підприємство погоджує з трудовим колективом усі істотні моменти соціально-економічного та трудового життя. Такий документ…

Лібералізація валютного регулювання

Постанова Правління НБУ від 24.03.2016 № 192 З метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій, зокрема, зовнішньокредитних та позикових, Правління НБУ внесло зміни до своєї постанови «Про…

Охорона праці у проекті Трудового кодексу: огляд від учасників Робочої групи

10 березня 2016 року Робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК) при Комітеті ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення завершила роботу над розділом про охорону праці.…

Директор теж має проходити навчання з охорони праці

Як роз’яснює Держпраці, власник підприємства, який наділений повноваженнями керівника з правом підпису, є відповідальною особою за організацію роботи підприємства, у т. ч. за стан охорони праці на підприємстві, а…

Як оплатити «лікарняний» без ОК-5 і ОК-7: відкрита консультація із системи «Expertus: Кадри»

Ситуація з кадрової практики: «Загальний трудовий стаж працівника згідно із записами у трудовій книжці становить 4 роки 22 дні. Страховий стаж в організації — 2 роки 4 місяці. Працівник надав…