Відбулася зустріч-посвята пам’яті жертв депортації чеченського та інгуського народів у 1942 році

23 лютого 2018 року о 12:00, у головній експозиції Національного Музею історії України у Другій світовій війні відбулася зустріч-посвята пам’яті жертв депортації чеченського та інгуського народів у 1942 році на якій були присутні студенти денної форми навчання, групи МОБ-17Д2 разом з куратором групи, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Михайловим А. П.

Депортація чеченців та інгушів (23 лютого 1944 – 9 березня 1944) – злочин сталінізму. Злочинна операція з депортації чеченців та інгушів з території ЧАРСР до Середньої Азії та Казахстану, в радянських джерелах мала назву операція «Чечевиця».

Також в рамках заходу, разом з друзями та побратимами, студенти вшанували пам’ять Народного героя України, прес-офіцера міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва Аміни Окуєвої, життя якої обірвалось від ворожої кулі 30 жовтня 2017 року. До своєї загибелі А. Окуєва завжди зустрічалась 23 лютого зі студентською молоддю на території Національного Музею історії України у Другій світовій війні та розповідала про трагічні наслідки для депортованих чеченського та інгуського народів у вигнанні. Світла пам’ять Народному герою України Аміні Окуєвій!

Студенти з великим задоволенням і цікавістю оглянули експозиції, раритетні експонати часів Другої світової війни. Також студенти з великою зацікавленістю занурились у невідомі, широким колам населення України, віхи історичного екскурсу Радянських часів. В кінці заходу вони змогли отримати вичерпані відповіді на свої запитання.

Щиро дякуємо адміністрації та працівникам Національного музею Історії України у Другій світовій війні за співпрацю та запрошення на дуже захоплюючі і цікаві для студентства заходи!