УСПІШНЕ ПРОВЕДЕННЯ П’ЯТОЇ МІЖНАРОДНОЇ ЛІТНЬОЇ НАУКОВОЇ ONLINE-ШКОЛИ «АДАПТИВНІ ПРОЦЕСИ В ОСВІТІ»

05–06 липня 2024 року за ініціативою ГО «Школа адаптивногоуправління соціально-педагогічними системами», ДЗВО «Університетменеджменту освіти» НАПН України та Навчально-наукового інституту«Українська інженерно-педагогічна академія» ХНУ імені В.Н. Каразіна відбувся потужний науковий online-захід: П’ята міжнародна літня наукова online-школа «адаптивні процеси в освіті», метою якого було поєднання зусиль науковців, здобувачів наукових ступенів тароботу різних наукових шкіл України і зарубіжжя.

Науково-педагогічні працівники ДЗВО «Університет менеджменту освіти та права» НАПН України на чолі з ректором Університету Миколою Кириченком доктором філософії, членом-кореспондентом Національної академії наук вищої освіти України, активно взяли участь в її організації та проведенні.

Цьогоріч робота online-школи відбувалася за форматом «Адаптивних кіл». Працювали такі кола:

-         Адаптивне коло «Вектор актуальності». Модератори: Галина Єльникова, доктор педагогічних наук, професор, голова Ради Громадської організації «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами», професор ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія ХНУ імені В.Н. Каразіна; Валентина Бурбига, кандидат педагогічних наук, завідувач аспірантурою ідокторантурою ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія ХНУ імені В.Н. Каразіна.

-         Адаптивне коло «Інтерференція наукових досягнень». Модератори: Зоя Рябова, доктор педагогічних наук, професор, заступник голови Ради Громадської організації «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами», професор кафедри менеджменту освіти та праваУМО; Ганна Кравченко, доктор педагогічних наук,доцент, завідувачка кафедри педагогіки, адміністрування та спеціальної освіти ННІМП УМО.

-         Адаптивне коло «Науковий дизайн». Модератор: Оксана Ануфрієва, кандидат педагогічних наук, завідувачка аспірантурою і докторантурою УМО.

-         Адаптивне коло «Розвиток і впровадження. Адаптивний менеджмент восвіті». Модератори: Оксана Боднар, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національногопедагогічного університету імені В. Гнатюка; Василь Крижко, кандидат педагогічних наук,професор, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державногопедагогічного університету.

-         Адаптивне коло «Інтелектуальне співробітництво. Українська освіта взарубіжжі». Модератори: Олена Сайтз, співзасновник та віце-президент Українсько-Американської асоціації працівників вищої школи (УААПВШ); Олена Суховерхова, здобувачка наукового ступеня Ph D з педагогіки ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія ХНУ імені В.Н. Каразіна.

-         Адаптивне коло: «Наука, пошук, адаптивні моделі». Модератор: Інеса Новіцька, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка відділомаспірантури та докторантури Житомирського державного університету імені І. Франка.

Детально з Прес-релізом, Програмою й матеріалами Літньої школи можна ознайомитися за покликанням: https://adaptive.org.ua/.

За даними реєстрації в роботі П’ятої міжнародної літньої наукової online-школи взяло участь 189 учасників з 5 країн світу. Серед них: 23 доктора наук, професора, 31 кандидат наук, 49 аспірантів, 17 магістрантів і працівники різних галузей. Зарубіжжя представляли освітяни, науковці, громадські діячі зі Сполучених Штатів Америки (Вашингтон, Флорида, Каліфорнія, Чикаго), Арабських Еміратів (Дубай), Німеччини (Вюрцбург), Швейцарії (Цюріх), Португалії. Проте, переважна більшість учасників Літньої школи була зрізних куточків України. Широко були представлені західні регіони Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Тернопіль, Чернівці, Рівненська область, місто Житомир. Не менш активними були науковці міста Києва та Київської області, навіть взяли участь представники від багатостраждальної Бучі. Взялиактивну участь науковці з прифронтових міст Харків, Кривий Ріг, Полтава, Дніпро, Запоріжжя, окупований Бердянськ.

115 учасників представили для ознайомлення власні наукові матеріали,74 особи взяли участь як вільні слухачі. Учасники активно обмінювалися досвідом. Під час заходу проводилося онлайн обговорення виступів. За два дні роботи було отримано більше 80 відгуків на оприлюднені матеріали. У коментарях на сторінках сайту Літньої школи (https://summerschoolssps2024.blogspot.com/) було написано багато теплих слів з подякою організаторам заходу і учасникам за змістовні актуальні матеріали.

Не зважаючи на складну ситуацію і третій рік війни, українська наукова спільнота продемонструвала свою незламність і вірність науковим традиціям теорії адаптивного управління, готовність і надалі розвивати педагогічні науки та працювати на розвиток нашої України!

Ми всі сьогодні роз’єднані географічно, але Літня online-школа 2024 продемонструвала нашу духовну єдність, прагнення до інтеграції наукових зусиль. Таке спілкування дає нам творчі пошуки і нові наукові ідеї. Ми віримо в Перемогу і наша діяльність сприяє її наближенню!

Все буде Україна!