ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ-2022 ВІД УЦОЯО

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ-2022 ВІД УЦОЯО

Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Рішення про скасування класичних ЗНО, ЄВІ/ЄФВВ ухвалила Верховна Рада України, деталі вступної кампанії буде викладено у відповідному Порядку зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, розроблення якого уже завершують фахівці Міністерства освіти і науки України.

Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в комп’ютерному форматі. У 2022 році заплановано проведення таких тестувань:

  • національногомультипредметноготесту(НМТ) - для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт);
  • магістерського комплексного тесту (МКТ) - для вступу до магістратури на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»;
  • магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) - для вступу до магістратури на окремі спеціальності.

Національний мультипредметний тест проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.

Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,
  • з математики,
  • з історії України.

Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 90 хвилин.

Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Для організації вступних випробувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальну інформацію про те, як взяти участь у національному мультипредметному тесті ви можете дізнатися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/osnovne-pro-nmt/