ГРАНТОВЕ ФІНАНСУВАННЯ: УМОВИ, ОБСЯГИ ТА СТРОКИ

Український уряд запровадив експеримент із фінансової підтримки студентів, які здобуватимуть вищу освіту за контрактом.

Реалізація ініціативи передбачає, що студенти, які вступатимуть на контрактну форму навчання, зможуть отримати грант для покриття частини вартості навчання.

Грант буде наданий на період усього навчання на освітній програмі бакалавра.

Для отримання гранту першокурсник після зарахування на навчання має подати заяву через свій е-кабінет. Подання заяви розпочнеться 05 вересня.

Державні гранти будуть виплачуватись двома платежами протягом кожного року навчання на спеціально відкритий банківський рахунок.

Грант можна використати виключно для оплати навчання.

Передбачено, що розмір гранту змінюватиметься залежно від індексу інфляції.

Використати грант можна як у державних, так і в приватних закладах вищої освіти, у яких є відповідні договори з МОН.

Необхідна кількість балів НМТ для отримання гранту

Подати заявку на грантове фінансування зможуть студенти, зараховані на контракт на денну або дуальну форму навчання, які мають результат НМТ понад 150 балів з двох предметів.

Такі вступники зможуть претендувати на грант І рівня – щорічне відшкодування у розмірі 15 тисяч грн.

Вступники, які мають результат НМТ понад 170 балів з двох предметів, зможуть отримати грант ІІ рівня розміром 25 тисяч грн.

Окрім того, ці суми будуть помножені на коефіцієнт залежно від важливості спеціальності для відбудови держави.

Джерело: https://osvita.ua/consultations/bachelor/92615/