ВСТУПНІ ІСПИТИ В МАГІСТРАТУРУ У 2023 РОЦІ

ВСТУПНІ ІСПИТИ В МАГІСТРАТУРУ У 2023 РОЦІ

У 2023 році вступ для здобуття ступеня магістра може відбуватися на підставі результатів єдиного вступного іспиту (ЄВІ), єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ), фахового іспиту, індивідуальної усної співбесіди, вступного іспиту для іноземців, розгляду мотиваційних листів.

Основним нововведенням вступної кампанії 2023 року є те, що всі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Він міститиме два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника).

Окрім того, для вступу на спеціальності шести галузей знань також потрібно буде додатково пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

Для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 238 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» майбутні магістранти мають надати результати ЄВІ 2023 року та ЄФВВ 2023 року. 

Для вступу на спеціальність 061 «Журналістика» вступники мають надати результати ЄВІ 2023 року та ЄФВВ 2023 року або ЄВІ 2023 року та фахового іспиту для вступників, які здобули вищу освіту ступеня бакалавра зі спеціальності 061 «Журналістика» в тому самому закладі вищої освіти.

Для вступу на інші спеціальності вступники мають надати результати ЄВІ 2023 року та фахового іспиту.

Вступники до магістратури, які мають право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі, братимуть участь у вступній кампанії за результатами співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ (обох компонентів) та фахового іспиту замість ЄФВВ.

Право на спеціальні умови вступу мають:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в ЄВІ, ЄФВВ (на підставі рішення регламентної комісії регіонального центру оцінювання якості освіти, ухваленого за результатами розгляду документів вступника, здійсненого на запит приймальної комісії, що реєструє) через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови внесення до картки фізичної особи копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 056-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (далі – наказ № 1027/900), що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти);
  • особи, яким на запит щодо можливості створення спеціальних умов для проходження ЄВІ, ЄФВВ регламентною комісією при регіональному центрі оцінювання якості освіти надано відмову в їх створенні через відсутність організаційно-технологічних можливостей (за умови внесення до картки фізичної особи відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти та медичного висновку, у якому зазначено про необхідність створення певних умов для складання ЄВІ, ЄФВВ);
  • особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, які в 2023 році не брали участі в основних та додаткових сесіях ЄВІ, ЄФВВ через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом № 1027/900, (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти документа (його копії), що засвідчує статус особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю та одного з документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу № 1027/900, або копії такого документа) військовослужбовці, поліцейські, рятувальники, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби при вступі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (тільки під час вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, крім спеціальностей 081 «Право», 293 «Міжнародне право»).

Вступники, які вступатимуть виключно на контракт на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка, можуть використовувати для вступу тільки результати фахового іспиту або розгляду мотиваційних листів.

Під час вступу на контракт на конкурсні пропозиції, які передбачають складання ЄВІ та ЄФВВ (крім спеціальностей 081 «Право» та 293 «Міжнародне право»), вступники, які вже мають ступінь магістра, можуть за їх вибором або подати результати ЄВІ та ЄФВВ, або скласти відповідну співбесіду та фаховий іспит, якщо Правила прийому не передбачають використання тільки розгляду мотиваційних листів.

Єдиний вступний іспит (ЄВІ)

Єдиний вступний іспит – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).

Вступне випробування передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором учасника) та загальної навчальної компетентності.

Вступне випробування проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства.

Тест містить два два блоки завдань – тест загальної навчальної компетентності (макс. 33 бали) та іноземної мови (макс. 30 балів). Отримані учасником тестові бали переводяться у бали за шкалою 100-200 балів для участі у вступній кампанії.

Завдання тесту укладаються відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності для вступу в магістратуру та програми тесту з іноземних мов для вступу в магістратуру

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ)

ЄФВВ передбачене для тих, хто планує навчатися на спеціальностях таких галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».

Вступники на ці спеціальності складатимуть предметні тести за такими блоками відповідно до обраної спеціальності:

  • «Економіка та міжнародна економіка;
  • «Право та міжнародне право»;
  • «Облік та фінанси»;
  • «Політологія та міжнародні відносини»;
  • «Психологія та соціологія»;
  • «Управління та адміністрування» .

Завдання тесту укладаються відповідно до Програм предметних тестів для вступу в магістратуру.

Мотиваційний лист

Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Право вступу на підставі мотиваційного листа визначається у правилах прийому до закладів вищої освіти. При цьому вступ на підставі розгляду мотиваційного листа можливий тільки на контракт на затверджений перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка держави.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти. Критерії оцінювання мотиваційних листів затверджуються приймальними комісіями закладів освіти.

Індивідуальна усна співбесіда

Індивідуальна усна співбесіда – форма вступного випробування, яка передбачає очне оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника з одного, двох або трьох предметів (складових), за результатами якої за кожний предмет (складову) виставляються оцінки за шкалою 100–200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).

Вступники на основі ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) можуть за їх вибором або подати результат ЄВІ та ЄФВВ, або скласти індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови під час вступу на контракт.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

 

Джерело: http://surl.li/gnqlw