ІІ Науково-практичний семінар за міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади»
(м. Київ, 03 квітня 2019 р. ДЗВО «Університет менеджменту освіти», відділ науково-організаційної роботи).
Співорганізатори заходу – Литовський державний новий архів, Центральний державний електронний архів України й Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, ВГО «Консорціум закладів післядипломної освіти», Український відкритий університет післядипломної освіти, Центральний інститут післядипломної освіти, відділ науково-організаційної роботи, Громадська спілка «Всеукраїнська академія інноваційного розвитку освіти», ВГО «Спілка архівістів України».
У вітальному слові до учасників семінару ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, член-кореспондент Академії наук вищої освіти України, доктор філософії М. О. Кириченко наголосив на актуальності питання упровадження електронного документообігу в закладах освіти і державних установах. Він обґрунтував необхідність упровадження міжнародних стандартів та їх застосування в процесі організації діловодства, електронного урядування.
Відкриваючи семінар, його модератор – проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків доктор педагогічних наук, професор О. М. Отич – окреслила цілі, які ставить перед собою Університет, створюючи систему електронного документообігу, а саме: зробити аналіз процесів документообігу й оцінити, які з них будуть перенесені в систему електронного документообігу; чітко означити функції, які виконуватиме система: підготовку проектів документів, узгодження проектів у системі, підписання, реєстрацію (реєстрацію вхідних паперових документів та їх сканування), функцію передачі документів для виконання завдань та інші потрібні функції; провести аналіз правових актів, що регламентують електронний документообіг та електронні документи; оцінити наслідки зміни правового регламентування на створену систему електронного документообігу та необхідні витрати на її перебудову за новими вимогами.
Перед присутніми виступили: начальник відділу щодо нагляду за управлінням документацією Литовського державного нового архіву Дануте Контрімавічене з доповіддю «Перспективи електронного документообігу в Литві»; директор Центрального державного електронного архіву України, кандидат історичних наук Ю. С. Ковтанюк доповів про «Завдання уряду України щодо практичної реалізації всього життєвого циклу електронних документів»; директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, старший науковий співробітник, кандидат історичних наук О. Я. Гаранін – на тему «Примірний план заходів щодо реалізації концепції інформатизації архівної справи України».
Науково-педагогічними працівниками було обговорено питання про створення дистанційної форми підвищення кваліфікації для архівістів та викладачів закладів вищої освіти.
У семінарі брали участь: Інститут вищої освіти НАПН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, Луганський ОІППО, Хмельницький ОІППО та інші заклади освіти.
В обговоренні підсумків науково-практичного семінару А. В. Яцишин, заступник директора Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, відзначила актуальність теми, наголосила на необхідності продовжувати роботу з упровадження систем електронного документообігу в закладах освіти та державних установах. Анна Володимирівна запропонувала керівництву Університету співпрацю з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.