УЧАСТІ ЦІПО В ОБЛАСНОМУ ФОРУМІ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ «ОСВІТА ЛУГАНЩИНИ: ПРОСТІР СТІЙКОСТІ ТА ГІДНОСТІ»

Науково-педагогічні працівники Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України традиційно співпрацюють з обласними закладами післядипломної освіти у сфері професійного розвитку і підвищення кваліфікації педагогічних і керівних кадрів.

Луганський обласний інститут післядипломної освіти у важкі воєнні часи двічі проходив випробування евакуацією: у 2014р. – до м. Сєвєродонецька, у 2022р. – до м. Києва. У відновленні функціонування за новою юридичною адресою йому сприяє ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Відчувши одним з перших руйнівні виклики війни, колектив Луганського обласного інституту післядипломної освіти особливу увагу приділяє формуванню почуття цінності свободи, національної гідності в педагогів області.

До дня гідності і свободи 18 листопада 2022 року було проведено форум «Освіта Луганщини: простір стійкості та гідності», серед організаторів якого – Центральний інститут післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Мета форуму: об’єднання зусиль освітян на шляху до реформування та забезпечення якості освіти, упровадження змін у систему роботи закладів освіти Луганської області; обговорення актуальних питань організації освітнього процесу та професійного розвитку педагогічних працівників; ствердження та захист демократичних цінностей, ідеалів свободи та гідності; ушанування пам’яті громадян-героїв, які стали на захист нашої держави; підтримка воїнів, які сьогодні захищають національні інтереси, суверенітет та територіальну цілісність України.

Організатори форуму: Міністерство освіти і науки України; Державна служба якості освіти України; Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»; Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Центральний інститут післядипломної освіти; Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації; Управління Державної служби якості освіти у Луганській області; Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області.

Учасники форуму: представники органів управління освітою та державної служби якості освіти, керівники та педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники системи післядипломної освіти, фахівці центрів професійного розвитку педагогічних працівників та інклюзивно-ресурсних центрів, освітні експерти, тренери Нової української школи.

У форумі взяли участь понад 280 освітян, захисників України, партнерів закладів освіти, представників громадських організацій.

Модератори форумуЦимбал Ірина Іванівна, директор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, Касьянова Ольга Володимирівна, заступник директора Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент.

Вступні промови були присвячені темам мужності педагогів у воєнні часи, підтримки учасників освітнього процесу, згуртованості влади, керівників освіти, педагогів, впливу громадськості на формування ціннісних орієнтацій молоді, важливості професійного розвитку і трансформації професіоналізму педагогів у кризових умовах.

Перед учасниками форуму виступили: Юрійчук Іван Ярославович, заступник голови Державної служби якості освіти в Україні, Сорочан Тамара Михайлівна, директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України; Волченко Лариса Петрівна, начальник управління освіти Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області; Череватий Сергій, речник східного угрупування військ, кандидат політичних наук; Боровкова Світлана Валентинівна, директор Лисичанського ліцею № 28 «Гарант» Сєвєродонецького району Луганської області; Щеглакова Вікторія Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Лисичанського ліцею № 17 Сєвєродонецького району Луганської області, заслужений учитель України.

У межах форуму було організовано роботу двох локацій: «Формування системи якості освіти в умовах воєнного стану», учасниками якої стали керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, заклади обласного підпорядкування, фахівці органів управління освітою, освітні експерти, а також «Безпечне освітнє середовище: виклики воєнного часу», в якій взяли участь керівники, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, працівники психологічної служби системи освіти, фахівці центрів професійного розвитку педагогічних працівників та інклюзивно-ресурсних центрів.