ВЕБІНАР НАУКОВО-ОСВІТНЬОГО АЛЬЯНСУ «SOFT SKILLS ‒ НАВИЧКИ УСПІШНОСТІ»

20 жовтня 2022 року на кафедрі професійної і вищої освіти ЦІПО (завідувач професор Лариса Сергеєва) відбувся третій вебінар із циклу «Логістика формування навичок успішності», який проводив творчий колектив експериментального педагогічного майданчика ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» (директор Сергій Сікірніцький), за програмою педагогічного експерименту регіонального рівня на тему: «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти», який проводиться в межах роботи науково-освітнього альянсу «SOFT SKILLS ‒ навички успішності».

До роботи долучилися слухачі курсів підвищення кваліфікації ЦІПО категорії – «Директори ЗП(ПТ)О» і «Заступники директорів з навчально-виробничої роботи».

Модератор ‑ Валерія Докторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», доктор філософії (Ph.D). У ході вебінару висвітлено питання означеної теми, згідно програми педагогічного експерименту:

• Екофасилітаційний підхід в управлінні інноваційними процесами в ЗП(ПТ)О на засадах педагогічної логістики.
  • Діджиталізація як основа формування критичного мислення та аналізу у здобувачів освіти.
  • Формування творчості та оригінальності у здобувачів освіти з метою їх професійного самовизначення.
  • Віртуальна лабораторія – інноваційний освітній контент уроків виробничого навчання.
  • Розвиток «Soft skills» у здобувачів освіти з особливими освітніми потребами як можливості.

Учасників вебінару (понад 80 підключень) привітали: Юрій Харламов, заступник директора Департаменту – начальник управління професійної, вищої освіти, наукової роботи та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Сумської обласної військової адміністрації; Катерина Мірошниченко, президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП), науковий консультант експериментального педагогічного майданчика, м. Київ; Лариса Кашуба, заступник директора Навчально-методичного центру  професійно-технічної освіти в Одеській  області; Наталія Самойленко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, кандидат педагогічних наук, науковий консультант експериментального педагогічного майданчика, м. Суми; Сергій Сікірніцький, директор ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну».

У традиційному обміні думками взяли участь:Інна Отамась, доцент  кафедри  професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат історичних наук, доцент; Сергій Сікірніцький, директор ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну»; Тетяна Горбачова,директор ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського»; Вікторія Купрієвич, доцент кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент, науковий консультант експериментального педагогічного майданчика.

Наступний вебінар відбудеться за участю профтехосвітян міста-героя Одеси.