ЗУСТРІЧ ПРАЦІВНИКІВ ННІМП ІЗ КОЛЕКТИВОМ ТОВ «СОФІЇВСЬКО-БОРЩАГІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ «СОФІЯ»»

21 листопада 2022 року директорка Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидатка педагогічних наук, доцентка Тетяна Рожнова та завідувачка кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Ірина Сіданіч були запрошені на свято Гідності та Свободи до Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія».

Ліцей «Софія» - це заклад освіти нового типу, з креативними підходами до організації освітнього процесу.

У 2018-2021 році ліцеєм завершено експеримент регіонального рівня за темою «Створення культурно-освітнього середовища на основі підвищення рівня духовної культури суб’єктів освітнього процесу як передумова реалізації концепції Нової української школи» (наказ КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» від 21.11.2018, № 192). У 2021 році – розпочато реалізацію програми Всеукраїнського експерименту «Теоретико-методичні засади виховання духовно-практичної позиції здобувачів дошкільної та загальної середньої освіти» на базі закладів освіти Київської області на жовтень 2021 – грудень 2026 роки (наказ МОН України від 28.10.2021, № 1153). Науковий керівник – Іван Дмитрович Бех, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України.

11 листопада 2022 року була підписана Угода про співпрацю між ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та Софіївсько-Борщагівським ліцеєм «Софія», у рамках якої Університет та ліцей намітили подальші продуктивні шляхи співпраці. Серед яких ‑ участь учнів ліцею у традиційній Всеукраїнській універсіаді (конкур наукових робіт учнів ЗЗСО, ЗП(ПТ)О, ЗФПО), яку організовує та проводить щорічно Університет, проведення спільних конференцій, семінарів, тренінгів тощо.

На початку свята Гідності та Свободи України, яке організували ліцеїсти, пролунав Гімн України, хвилиною мовчання було вшановано українських героїв, які загинули під час російської агресії.

З вітальним словом до присутніх звернулися: Алла Кухарчук, директорка Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія», директорка освітнього проєкту «Sofia Global Education»; Іван Бех, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України; Тетяна Рожнова, директорка ННІМП ДЗВО «УМО», кандидатка педагогічних наук, доцентка; Олесь Кудрик, голова Борщагівської територіальної громади Київської області; Андрій Мартинов, засновник освітнього проєкту Sofia Global Education; Володимир Рибалко, батько учня ліцею, учасник бойових дій ЗСУ.

До свята учні, вихованці та вчителі освітнього проєкту Sofia Global Education підготували творчі виступи. Після концерту була організована екскурсія укриттями ліцею. Маючи облаштовані укриття та власний генератор, заклад освіти не потерпатиме від повітряних тривог та відключень електроенергії.

Освітній фронт триває! Все буде Україна!