ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА РОБОТА У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЙ ОСВІТІ :  РЕЗУЛЬТАТИ І ПЕРСПЕКТИВИ

ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА РОБОТА У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЙ ОСВІТІ : РЕЗУЛЬТАТИ І ПЕРСПЕКТИВИ

01 лютого 2017 р. під спільним головуванням академіка-секретаря Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, академіка Н.Г. Ничкало та заступника директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України В.О. Карбишевої відбулося засідання Науково-методичної комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

Комісія розглянула результати дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня, що проводиться професійно-технічними навчальними закладами, яким надано статус експериментальних, за 2015–2016 рр.

У засіданні взяла участь член Науково-методичної ради з питань освіти МОН України доктор педагогічних наук, професор Л.М. Сергеєва (ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН україни).

Науково-методичною комісією відзначені результати дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня експериментальних педагогічних майданчиків:

— Криворізького професійного гірничо-техноголічного ліцею Дніпропетровської області з теми: «Педагогічні умови формування конкурентоздатності фахівців гірничого профілю в професійних навчальних закладах» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Л.М. Сергеєва, науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Н.Г. Ничкало);

— ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» з теми: «Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів з порушеннями слуху» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Л.М. Сергеєва, науковий консультант – кандидат психологічних наук А.В. Замша).

Відбулися презентації ПТНЗ, на базі яких планується проведення дослідно-експериментальної роботи 2017– 2020 рр., серед них:

— ДНЗ «Професійний ліцей м. Українки» Київської області з теми:  «Розробка технології оцінювання навчальної діяльності учнів ПТНЗ» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Л.М. Сергеєва, науковий консультант – кандидат технічних наук, доцент О.В. Пащенко);

— Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області з теми:  «Упровадження проектів державно-приватного партнерства у професійній освіті» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Л.М. Сергеєва, науковий консультант – заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України К.Б. Мірошніченко).