ПІЛОТУВАННЯ НУШ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

05 серпня 2021 року в прямому ефірі на YouTube відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція «Пілотування НУШ у 5 класі: запитання та відповіді». Співорганізатори заходу ‑ Видавництво «Ранок», ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

Учасники конференції ‑ вчителі пілотних п’ятих класів, керівники ЗЗСО, начальники управлінь і відділів освіти ТГ, районів, начальники обласних (районних) департаментів (управлінь) освіти тощо.

Від ДЗВО «Університет менеджменту освіти» привітала учасників заходу ‑ Муранова Наталія Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, яка наголосила «…що найважливішими агентами змін при впровадженні реформи «Нова українська школа» є вчителі, а також управлінці закладів освіти. Саме вони втілюють на практиці засадничі основи НУШ, що розвивається завдяки партнерству між МОН України, державними та науковими установами, громадськими організаціями й міжнародними партнерами».

З ключовими доповідями виступили спікери: Максименко Сергій Дмитрович, доктор психологічних наук, професор, член (академік) НАПН України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, академік-секретар відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України – «Молодший підлітковий вік – переломний етап розвитку особистості»; Рябова Зоя Вікторівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту освіти та права ДЗВО «Університету менеджменту освіти» НАПН України – «Проєктний колсантинг в НУШ»; Косик Вікторія Миколаївна, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та технологій Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, директорка Центру освітнього консультування; Петрачков Сергій, керівник освітніх додатків видавництва «Ранок» ‑ «Сучасна інтерактивна освітня платформа IZZI від видавництва «Ранок» для організації очного, змішаного та дистанційного навчання»; Табачин Андрій, співзасновник та голова компанії EdPro – «Електронна підтримка пілотних 5 класів НУШ від компанії EdPro».

Учасники заходу мали змогу за інтересами відвідати кімнати таких освітніх галузей, як: мовно-літературна; математична; інформатична; міжпредметні інтегровані курси (STEM); природнича та соціальна і здоров’язбережувальна; громадянська та історична; мистецька.

Впродовж заходу освітяни обмінювалися думками в чаті й висловлювали подяку за організацію ґрунтовного заходу. Наприкінці, учасники, які пройдуть тестування отримують безкоштовний сертифікат.

На конференції науковці, учителі-практики й партнерські наукові установи та організації, які супроводжують реформу НУШ, поділилися найкращими практиками її впровадження, підтримки педагогів та інноваційними підходами до навчання школярів 5 класу.

Ознайомитися з виступами спікірів можна на сторінці Корпорації Ранок в YouTube за лінком; https://www.youtube.com/channel/UCkCUYEVb4-tIr3MbLPXuEag.

Важливо зазначити, що б змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя, то значущим є співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учитель, учень, адміністрація та батьки. Саме така співпраця допоможе досягти вагомих результатів при реформуванні освіти.

Тож дозвольте, шановні колеги, побажати Вам реалізації поставленої мети ‑ зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною.