СТУДЕНТСЬКА КОМАНДА БІНПО ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ХАКАТОНУ «ЛАБІРИНТИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ»

06 липня  2023 року студентська команда Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України долучилась до І Всеукраїнського хакатону «Лабіринти медіаграмотності або розв’язуємо вузлик інформаційної війни: історія, мова, культура, традиції від минулого до сьогодення».

Протягом липня 2023 року лабораторією інфомедійної грамотності Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за підтримки Академії української преси реалізовується Всеукраїнський хакатон «Лабіринти медіаграмотності» для здобувачів вищої освіти.

У всеукраїнському хакатоні беруть участь 10 команд від провідних ЗВО України, у тому числі з прикордонних міст.

Хакатон для здобувачів вищої освіти – це інноваційна форма ненасильницького формування медіаграмотності у межах неформальної освіти через поєднання навчання з медіаграмотності від провідних медіаекспертів та отримання рефлексії на основі чемпіонату розв’язку кейсу з медіаграмотності.

До студентської команди БІНПО увійшли 16 здобувачів вищої освіти: ОП «Психологія» (Олена Бугайова, Олена Лісовенко, Ольга Сікорська, Анна Кривобок, Ольга Рузанова); ОП «Педагогіка вищої школи» (Дмитро Крушельницький, Владислав Чертов, Ольга Лебідь, Лариса Бондаренко, Марина Князєва, Оксана Петрушак, Оксана Надточій, Галина Романюк, Аліна Братківська, Юлія Костюк, Анна Юрченко). У Всеукраїнському хакатоні беруть участь науково-педагогічні працівники БІНПО: Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка; Ірина Кучерак, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін.

Хакатон «Лабіринти медіаграмотності, або розв’язуємо вузлик інформаційної війни: історія, культура, традиції від минулого до сьогодення» спрямований на формування критичного мислення та медіаграмотності молоді у межах неформальної освіти. Хакатон є однією із форм побудови безпеки суспільства через поєднання теорії і практики на прикладах дослідження фейків, дезінформації, руйнування стійких наративів шляхом мандрівки сторінками української історії, літератури, культури, мови від минулого до сьогодення, а також участі у чемпіонаті розв’язку кейсу з медіаграмотності.

06 липня 2023 року відбувся вебінар «Я і моя роль у медіавійні». Спікери – Марина Ячменик, кандидатка педагогічних наук, медіатренерка, керівник лабораторії інфомедійної грамотності, старша викладачка кафедри української мови і літератури (Сумський державний педагогічний університет імені А. С.Макаренка); Ганна Киналь, кандидатка педагогічних наук, медіатренерка, старша викладачка кафедри англійської філології Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, учитель-методист комунального закладу «Вінницький технічний ліцей».

У результаті участі в проєкті одна із команд закладів вищої освіти України стане переможцем кейс-методики із медіаграмотності, а тренерами буде опубліковано унікальну методику хакатону для формування медіаграмотності здобувачів вищої освіти як рушійної сили успішної та процвітаючої української держави.