У БІНПО ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ДАФНИ ШАРОН-МАКСИМОВ «ДИТЯЧА ТРАВМА ТА ЇЇ ВІДМІННОСТІ ВІД ДОРОСЛОЇ» (ІЗРАЇЛЬ)
14 грудня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулася гостьова лекція «Дитяча травма та її відмінності від дорослої».
Гостьову лекцію провела Дафна Шарон-Максимов (Ізраїль), освітня психологиня, засновниця методики Хібукі-терапії, міжнародний експерт із роботи з травмою і посттравмою в дітей і підлітків.
Участь у гостьовій лекції взяли понад 200 учасників, зокрема науково-педагогічні працівники ЗВО, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 053 «Психологія», 011 «Освітні, педагогічні науки» та 073 «Менеджмент», педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Тема гостьової лекції «Дитяча травма та її відмінності від дорослої» сьогодні особливо є актуальною, оскільки в умовах війни значно зросла кількість дітей та підлітків, які постраждали від воєнних дій та потребують відповідної психологічної допомоги. Психіка таких дітей дуже вразлива і не всі методи психологічної допомоги можна застосовувати до них. Одним із ефективних методів такої допомоги є травматерапія.
Пані Дафна почала лекцію з того, чим дитяча травма відрізняється від дорослої. Акцентувала увагу, які специфічні підходи потрібні для роботи з дітьми. Модераторка звернула увагу на методи психотерапії, які є найефективнішими для дітей та підлітків. Дафна Шарон-Максимов проаналізувала основні відмінності дитячої травми від дорослої та специфіку поведінки дорослих і дітей у критичних ситуаціях. Надала практичні поради, як виявити та підтримати дітей, які пережили травматичні події, на що варто звернути увагу, а на чому навпаки – краще увагу не зосереджувати.
Дафна Шарон-Максимов навела приклади реальних життєвих ситуацій і випадки українських дітей, які пережили надзвичайні події. Практика показує, що навіть упродовж певного часу дитячі травми дають про себе знати, а терапія в таких випадках має бути системною.
Науково-педагогічні працівники БІНПО та здобувачі освіти щиро подякували Дафні Шарон-Максимов за актуальну й практично цінну в умовах воєнного стану інформацію щодо застосування травматерапії у роботі з дітьми та запросили пані Дафну до нових зустрічей!