У БІНПО ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ЕПОХУ ЦИФРОВОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ»

25 червня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбувся регіональний науково-практичний семінар «Педагогічна діяльність в епоху цифрового освітнього середовища: сучасні підходи та інструменти». Співорганізаторами заходу виступили: науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського».

Мета семінару: обмін досвідом щодо педагогічної діяльності та професійного розвитку фахівців в епоху цифрового освітнього середовища; пошук шляхів, сучасних підходів та інструментів для розв’язання актуальних проблем цифровізації освітнього середовища з урахуванням викликів державної освітньої політики, потреб роботодавців і ключових стейкголдерів.

Захід зібрав понад 130 учасників із 13 областей України, зокрема Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської, Луганської, Донецької, Сумської, Черкаської, Рівненської, Миколаївської, Одеської, Вінницької, Харківської областей. Серед них: педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти; керівники і методисти навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти; представники закладів фахової передвищої та вищої освіти; здобувачі вищої освіти; випускники БІНПО; роботодавці.

Тематика семінару була досить широкою і включала низку актуальних питань, серед яких: цифровізація освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти як умова забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників; розвиток цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти; використання цифрових інструментів і технологій  в освітньому процесі; освітні платформи для навчання та самоосвіти; упровадження штучного інтелекту в освітній процес сучасного освітнього закладу; інформаційна безпека освітнього середовища закладу освіти; медіаграмотність учасників освітнього процесу.

Роботу регіонального науково-практичного семінару  відкрила Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, яка висвітлила важливість професійного розвитку фахівців в умовах цифрової трансформації освіти та презентувала особливості цифрового освітнього середовища Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.

Із вітальними словами до учасників семінару звернулися: Юлія Давидова, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області; Тетяна Горбачова, директорка ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського».

Із науковими доповідями під час регіонального семінару виступили спікери: Дар’я Головко, старша викладачка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну БІНПО, із науковою доповіддю: «Штучний інтелект як інструмент трансформації традиційних методів навчання»; Тетяна Гордієнко та Вікторія Котенко, викладачки ДНЗ «Харківське вище професійне училище № 6», із науковою доповіддю: «Штучний інтелект: практичний досвід використання в освітньому процесі ЗП(ПТ)О»; Ярослав Дудка, викладач ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва», із доповіддю: «Візуалізація освітнього процесу з історії та географії шляхом використання сучасних цифрових платформ»;  Олена Гриньова, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського», із науковою доповіддю: «Освітня платформа «Всеосвіта»: можливості для учасників освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти»; Станіслав Манжос, викладач фізичної культури ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського», із науковою доповіддю: «Здоровий спосіб життя: інтеграція цифрових технологій у щоденні звички»; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну БІНПО, із майстер-класом на тему: «Креативне відеовиробництво: сучасний дизайн та технології», де представив особливості створення сучасного відеоконтенту для використання під час освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

Спікери та учасники заходу активно поділилися своїм досвідом та враженнями щодо застосування цифрових технологій в освітньому процесі, обговорили переваги і виклики цифрової трансформації в освіті. Під час роботи семінару було представлено передові педагогічні практики та інструменти, спрямовані на підтримку активного навчання та індивідуалізацію освітнього процесу, що сприяє підготовці кваліфікованих робітників відповідно до вимог сучасного ринку праці.

Запис регіонального науково-практичного семінару доступний на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=HZaPtFuSODU

Висловлюємо подяку всім учасникам заходу за активну комунікацію, співпрацю і цікавий досвід!