УЧАСТЬ ДЗВО «УМО» В РОБОЧІЙ НАРАДІ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
07 листопада 2024 рокупроректори з міжнародного співробітництва та співробітники міжнародних відділів закладів вищої освіти України на запрошення Міністерства освіти і науки України (МОН) взяли участь у робочій нараді (змішаний формат). Тема наради була присвячена питанням міжнародної діяльності, зокрема залученню та підтримки іноземних здобувачів вищої освіти, розвитку українських студій в іноземних університетах, співпраці з закордонними навчальними закладами, реалізації спільних освітніх програм. Обговорювались також питання міжнародної технічної допомоги та євроінтеграційних процесів у сфері освіти.
У робочій нараді брали участь представники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України: Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, організаційної роботи та міжнародних зв’язків, Світлана Грицай, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти, Лариса Бородінова, в.о. завідувача відділу моніторингу якості освіти, ліцензування та акредитації Університету.
Захід проходив у гібридному форматі: частина учасників була присутня у конференц-залі Міністерства освіти і науки України, а інші долучались онлайн. Присутні мали змогу поставити питання щодо міжнародної діяльності високопосадовцям МОН, безпосередньо Михайлу Вінницькому, Заступнику Міністра освіти і науки України, Альбіні Цятковській, Генеральному директору директорату міжнародної співпраці МОН, а також Олександрі Гусак, Генеральному директору директорату європейської та євроатлантичної інтеграції МОН.
Олена Шаповалова, директор Державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» (УДЦМО), у своїй презентації надала актуальну інформацію про тенденції у залученні іноземних громадян та осіб без громадянства до здобуття вищої освіту в українських університетах, налагодження партнерств з Міністерствами освіти іноземних держав, обміну ідеями та розширення співпраці з провідними зарубіжними університетами і закладами. Вона також ознайомила з результатами набору іноземних здобувачів вищої освіти на 2024-2025 навчальний рік. На сьогодні в Україні здобувають вищу освіту 27226 іноземців з 55 країн, що у порівнянні з минулим роком менше на 7236 осіб, але незважаючи на виклики, пов’язані з війною, інтерес до української освіти серед іноземних громадян залишається на високому рівні.
Світлана Шитікова, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні закликала до активної участі в академічній мобільності здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників і запропонувала створювати партнерські альянси з європейськими університетами для проведення спільних наукових досліджень та реалізації програм подвійних дипломів.
Основною метою наради було створення платформи для посилення ефективної взаємодії між Міністерством освіти і науки України та закладами вищої освіти у сфері міжнародної діяльності. Учасники мали змогу обмінятися досвідом, розглянути актуальні питання та обговорити шляхи подальшого розвитку міжнародної співпраці.
Михайло Вінницький підкреслив, що така робоча зустріч є унікальним майданчиком для налагодження зв’язків, обміну найкращими практиками та розширення співпраці між Міністерством освіти і науки України та українськими університетами і водночас, це є важливим кроком для посилення міжнародного авторитету України в освітньому просторі.