УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЗВО «УМО» В КРУГЛОМУ СТОЛІ «ЄВРОПЕЙСЬКІЙ РІК НАВИЧОК: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЗВО «УМО» В КРУГЛОМУ СТОЛІ «ЄВРОПЕЙСЬКІЙ РІК НАВИЧОК: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

26 вересня 2024 рокувідбувся круглий стіл «Європейській рік навичок: здобутки та перспективи» в межах проєкту European Training Foundation – Skills Lab Expert Network серед країн Східного партнерства.

До роботи у круглому столі було запрошено 48 партнерів-закладів вищої освіти України та з країн Європейського Союзу, які впродовж 2023 року провели 51 захід під егідою Європейського року навичок для 35 тисяч учасників.

З вітальними словами до гостей круглого столу «Європейській рікнавичок: здобутки та перспективи» виступили: Юрій Баланюк,Голова Національного агентства кваліфікацій; Родіон Колишко, координатор проєкту European Training Foundation – Skills Lab Expert Network серед країн Східного партнерства, Директор Інституту професійних кваліфікацій; Франческа Россо, експерт з розвитку людського капіталу, European Training Foundation.

У блоці порядку денного про результати проведення Європейського року навичок в Україні були представлені доповіді на теми: «Перспективи розвитку Національної системи кваліфікацій у контексті євроінтеграційних процесів України», доповідач - Людмила Акімова, членкиня Національного агентства кваліфікацій; «Впровадження мікрокваліфікацій: європейський контекст», доповідач - Анатолій Гармаш, старший експерт із розвитку людського капіталу, European Training Foundation; «Трудова імміграція: виклики для Національної системи кваліфікацій та ринку праці України», доповідач - Олексій Мірошниченко, Президент Інституту професійних кваліфікацій.

У засіданні круглого столу також взяли участь представники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, організаційної роботи та міжнародних зв’язків, Лариса Сергеєва, завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти, доктор педагогічних наук, професор, Світлана Грицай, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти.

Національне агентство кваліфікацій запросило Ларису Сергеєву в якості одного зі спікерів круглого столу поділитися історіями успіху Європейського року навичок та зробити огляд заходів, які були проведені на кафедрі професійної і вищої освіти, а саме:

  • Форсайт-сесія: «Самоорганізація розвитку м’яких навичок педагогічних працівників як елемент освіти впродовж життя»;
  • Defile-Profe Фестиваль науки в Україні «Soft Skills – сучасні навички успішності»;
  • Логістична онлайн студія: «Логістика впровадження інноваційних освітніх технологій для розвитку навичок «4К»;
  • Презентація методичного посібника «Кращі практики формування м’яких навичок».

В своїй доповіді Лариса Сергеєва розповіла про те, що здобуття нових навичок сприяють розвитку креативності та інноваційного мислення. Фахівці, які вміють комбінувати різні знання й уміння, здатні генерувати нові ідеї й рішення, що є особливо важливим в умовах глобальної конкуренції. Під кінець виступу Лариса Сргеєва зачитала лист директора Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» Людмили Снєжко, в якому булозазначено про важливість проведення таких заходів, які сприяють підвищенню престижу професійної освіти та популяризації робітничих професій.

У підсумку, отримання нових навичок є не лише складовою частиною професійної освіти, а й важливою умовою для особистісного зростання та професійного успіху в сучасному світі. Професійна освіта не лише надає базові знання, але й формує здатність до безперервного навчання, що є необхідним для успішної кар’єри.