УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ ДЗВО «УМО» В ЗАСІДАННІ РАДИ ПРОРЕКТОРІВ З МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ ДЗВО «УМО» В ЗАСІДАННІ РАДИ ПРОРЕКТОРІВ З МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

07 листопада 2024 рокувідбулося чергове засідання Ради проректорів з міжнародного співробітництва ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», яке проходило в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у змішаному форматі.

Захід зібрав понад 85 членів Ради проректорів з міжнародного співробітництва українських університетів з усіх регіонів країни. Серед присутніх на засіданні були представники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, зокрема, Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, організаційної роботи та міжнародних зв’язків, а також Світлана Грицай, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти.

Головною темою засідання Ради проректорів з міжнародного співробітництва було обговорення пріоритетних напрямів співпраці університетів України з Альянсами європейських університетів.

Про передові практики, досвід та спільну роботу з Альянсами європейських університетів розказала Ксенія Смирнова, голова Ради проректорів з міжнародного співробітництва, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Т. Шевченка. Альянси європейських університетів (EUA) – це одна з найбільших організацій, яка об’єднує університети Європи, забезпечує взаємну співпрацю між навчальними закладами з усього світу і створює платформи для впровадження нових методів навчання в цифровій сфері, та розробки нових освітніх стандартів.

В своїй доповіді Ксенія Смирнова зазначила, що багато українських університетів є членами Альянсів європейських університетів і активно працюють над спільними дослідницькими проєктами у різних галузях науки, розвивають академічну співпрацю, обмін науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти, а також інтегрують свої освітні програми у європейський простір вищої освіти.

Світлана Шитікова, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні підкреслила важливість співпраці  для академічної мобільності та зміцнення наукової і дослідницької діяльності між українськими та європейськими університетами. Вона також відзначила, що програма Еразмус+ є основним інструментом, через який відбувається фінансування та підтримка Альянсів європейських університетів.

Представники закладів вищої освіти з Києва, Харкова, Вінниці, Сум поділилися успіхами співпраці з європейськими університетами,  реалізованими спільними  дослідницькими проєктами у таких важливих для Європи сферах, як комп’ютерні технології, екологія, медицина та гуманітарні науки. Особливо цікаві були доповіді колег про створення спільних магістерських та докторських програм, а також програми подвійних дипломів.

Засідання Ради проректорів з міжнародного співробітництва стало важливою платформою для подальшого розвитку міжнародної співпраці українських університетів з європейськими навчальними закладами, що, без сумніву, сприятиме зміцненню науково-освітнього потенціалу України на міжнародній арені.