В УМО ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ПАРТНЕРІВ-ПІДПИСАНТІВ МЕМОРАНДУМУ З ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГОСТОМЕЛЬСКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

28 вересня 2022 року в актовому залі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася планова робоча зустріч щодо проведення навчальних заходів в рамках ініціативи громадських організацій з відновлення та розвитку Гостомельської територіальної громади, яка однією із перших постраждала внаслідок навали загарбницько-окупаційних військ російської федерації. Засідання відбулося у змішаному форматі.

Учасники сесії обговорили та прийняли за основу Концепцію візії (бачення) розвитку Гостомельської територіальної громади, яку представив відомий в Україні філософ, громадський діяч – Тарас Бебешко. Концепція стане основою для розроблення і реалізації проєктів, спрямованих на досягнення Бачення, його стратегічних цілей та тактичних задач.

Модератор зустрічі – Ігор Найда, ініціатор і лідер Всеукраїнської інноваційної освітньої платформи «Сходи в Майбутнє». Ректорат університету менеджменту освіти представляла проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова.

З метою розроблення Дорожньої карти досягнення Бачення (стратегії та тактики дій на найближчі три місяці, а саме з листопад 2022 р. по січень 2023 р.), враховуючи набутий досвід співпраці партнерів із часу підписання Меморандуму та здійснених за цей час кроків кожним із партнерів було прийнято рішення провести оцінку внутрішнього та зовнішнього середовищ методом SWOT-аналізу. Це дасть можливість оцінити сильні, слабкі сторони, можливості та загрози обраної учасниками стратегії і тактики поведінки на найближчі три місяці.

Дорожня карта також передбачає активне залучення науково-педагогічних працівників ДЗВО «УМО» до проведення навчальних (тренінгових) заходів для розвитку та підтримки жителів Гостомельської громади. Передбачається проведення тренінгів у жовтні-листопаді 2022 року різноманітної спрямованості для різних категорій осіб, зокрема щодо:

– психологічної підтримки громадян віком від 18 років. Цей напрям очолює Вікторія Виноградова, доктор психологічних наук, доцент, завідувач кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «УМО»;

– підвищення обізнаності у сфері професійних компетентностей державних слубовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Цей напрям забезпечуватиме кафедра публічного управління і проектного менеджменту ННІМП ДЗВО «УМО» під керівництвом доктора наук з державного управління, професора Ії Дегтярьової;

– активізації бізнесу за рахунок реалізації інвестиційних проєктів. Проведення тренінгів за цим напрямком має надати поштовх до реалізації нових бізнес-проєктів в Гостомельській громаді. Тренінги проводитимуть представники кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП ДЗВО «УМО», керівники – кандидат наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри публічного управління та проектного менеджменту Володимир Мороз та доцент Дмитро Клиновий;

– розвитку м’яких навичок та дизайн мислення для успішної реалізації стартапів. Тренінги проводитиме кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри філософії і освіти дорослих Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «УМО» Ольга Просіна;

– створення освітнього HUBу для молоді з формування цифрової грамотності. Проведення тренінгів забезпечуватиме кафедра економіки, підприємництва та менеджменту ННІМП ДЗВО «УМО», автори ідеї кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри економіки, менеджменту та підприємництва Тетяна Бурлаєнко та кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Дубініна.

Крім того, партнери-підписанти меморандуму домовилися продовжити співпрацю з реалізації представлених на робочій зустрічі діючих проєктів та оформлення заявок на отримання грантів.

Проведення наступної спільної робочої зустрічі заплановано на третю декаду жовтня, вона буде присвячена питанням вироблення стратегії і тактика реалізації спільних дій у листопаді 2022 р. – січні 2023 р., а також прийняттю у партнери меморандуму нових учасників: Благодійного фонду «Розвиток. Діти. Майбутнє» (О. Синько) та Благодійної організації «Благодійний фонд «Право на гідне життя» (Є. Медведєв).