ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ДУХОВНО-МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ»

ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ДУХОВНО-МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ»

З 16 по 19 січня 2026 р. на Буковині відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Духовно-моральне виховання дітей та молоді у закладах загальної середньої освіти в Новій українській школі», який зібрав керівників закладів освіти з Одещини, Буковини та Київщини. Гостинність магістрів християнської педагогіки, директорів благодійних фондів Олега Підгайця і Василя Бербеки зустріла освітян у мальовничому засніженому куточку Карпат.

Ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (УМО), професор Микола Кириченко, головний спеціаліст МОН Раїса Євтушенко урочисто відкрили семінар. Методист Чернівецького інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Пономаренко від імені директорату Інституту післядипломної педагогічної освіти і Департаменту освіти Чернівецької області привітала учасників та проаналізувала стан духовного розвитку дітей та молоді Буковини. Професор УМО Ірина Сіданіч охарактеризувала стан духовно-морального виховання в закладах освіти України та презентувала нові методичні посібники.

Дні семінару були насичені як професійно, так і духовно. Ректор УМО Микола Кириченко аналізував виклики управління закладами освіти в контексті загроз війни, головний спеціаліст МОН Раїса Євтушенко ознайомила присутніх з законодавчими вимогами до викладання предметів духовно-морального спрямування. Досвідом викладання поділилися представники педагогічного колективу приватного ліцею «Мої обрії» м. Хмельницького. Аспірантка кафедри педагогіки, адміністрування та спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології УМО, Президент ГО «Дитяча Місія» Людмила Бринь провела тренінг «Ресурсність педагога – запорука емоційного здоров’я здобувачів освіти». Микола Олексійович вручив учасникам семінару сертифікати і запросив на навчання в університеті всіх присутніх освітян.

Семінар супроводжували хвилинами мовчання і молитвами за мир і перемогу України.