IV Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Професійний розвиток фахівців у системі освіти дорослих: історія, теорія, технології»

(м. Київ, 16 жовтня 2019 р., Міністерство освіти і науки України, ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»).

Конференція організована кафедрою філософії і освіти дорослих ЦІПО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»; тематичні партнери – ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Віртуальна кафедра андрагогіки, ГО «Толока», товариство «Всеосвіта». Захід проведено на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Трансляція конференції відбувалась на YouTube каналі Віртуальної кафедри андрагогіки ЦІПО.

У заході взяли участь представники закладів освіти 23 областей України. Було подано 248 заявок, зареєстровано під час онлайн трансляції понад 1200 перепостів у соціальних мережах.

Інтернет-конференція відбулася за дев’ятьма тематичними напрямами в інтернет-офлайн форматі та в постерному режимі, зокрема, освіта дорослих як соціокультурний феномен: вітчизняний і зарубіжний досвід; інклюзивна освіта дорослих: моделі професійного розвитку фахівців; теорія і методологія професійного розвитку фахівців у сучасному суспільстві; професійний розвиток педагога Нової української школи в умовах формальної, неформальної та інформальної освіти; розвиток цифрової компетентності фахівців як ключової в системі підвищення кваліфікації; науково-методичний супровід безперервної професійного розвитку фахівців у системі післядипломної освіти; зміст і технології професійного розвитку педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах сучасних закладів освіти; психологічний супровід професійного розвитку фахівців; управління професійним розвитком фахівців в умовах децентралізації влади.

Модераторами інтернет-конференції були В. В. Сидоренко, завідувачка кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», докторка педагогічних наук, професорка кафедри; А. Б. Єрмоленко, кандидат політичних наук, доцент кафедри; О. А. Самойленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.

Відкрив ІV Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію М. О. Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор філософії,  член-кореспондент Академії наук вищої освіти України професор кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО. У заході взяли участь: Т. М. Сорочан, докторка педагогічних наук, професорка, директорка Центрального інституту післядипломної  освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Ю. І. Завалевський, доктор педагогічних наук, професор виконуючий обов’язки директора Інституту модернізації змісту освіти, професор кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО; І. М. Литвиненко, співзасновник і директор компанії «Всеосвіта».

На конференції авторський колектив кафедри філософії і освіти дорослих презентував проморолик про розроблений цифровий навчально-методичний комплекс «Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи: чек-листи для формальної, неформальної освіти та інформальної освіти». Було зактуалізовано новий погляд на проблему розвитку ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступили 12 наукових працівників ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної освіти» та методичного кабінету управління освіти Херсонської міської ради.

Привітали учасників інтернет-конференції у своїх відеозверненнях науково-педагогічні працівники ДУ «Науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», КЗВО «Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради».

Відбулось резюмування модераторами портфеля кожної секції інтернет-конференції. Учасники заходу звернулись до освітянської спільноти України з проєктом резолюції щодо консолідації зусиль у вирішенні питань професійного розвитку фахівців у системі освіти дорослих.

За результатами інтернет-конференції заплановано публікацію тез наукових доповідей в Е-збірнику матеріалів конференції «Професійний розвиток фахівців у системі освіти дорослих: історія, теорія, технології».