ІV Всеукраїнська електронна науково-практична конференція «Відкрита освіта та дистанційне навчання: від теорії до практики»

(м. Київ, 20 листопада 2019 р., ДЗВО «Університет менеджменту освіти», ЦІПО).

У роботі конференції взяли участь: О. М. Отич, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-методичної та міжнародної роботи ДЗВО «Університет менеджменту освіти»; В. Ю. Биков, доктор технічних наук, професор, директор Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України; М. О. Кононець, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології і педагогіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

За програмою електронної науково-практичної конференції було підготовлено 47 доповідей науково-педагогічних працівників – представників закладів вищої освіти, зокрема: Інституту держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України (О. В. Соснін, доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України), Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (С. А. Чеховський, кандидат технічних наук, професор; Н. М. Піндус, кандидат технічних наук, доцентка), Рівненського обласного інституту післядипломної освіти (Н. А. Басараба, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційних технологій) та інших.

Активну участь у конференції взяли науковці ЦІПО (Л. А. Карташова, докторка педагогічних наук, професорка, заступниця директора з дистанційного навчання; С. П. Касьян, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ; Л. Л. Ляхоцька, кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ; Л. Г. Кондратова, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ; Н. І. Гущина, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ; М. Є. Андрос, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ та інші) та БІНПО (Н. В. Верченко, кандидатка біологічних наук, доцентка, вчений секретар, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту; В. Є. Харагірло Віра, в.о. завідувача кафедри педагогіки, психології та менеджменту; А. М. Лукіянчук, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту; А. С. Даценко, старший викладач та інші).

Запропоновані форми участі в конференції (стаття, тези, відеовиступ, презентація, оффлайн-виступ) надали можливість близько 300 освітянам, серед яких керівники закладів освіти, педагогічні, науково-педагогічні працівники, автори дистанційних курсів, тьютори, студенти, аспіранти, докторанти закладів загальної середньої освіти, післядипломної педагогічної освіти, вищої освіти тощо ознайомитись із теоретичними напрацюваннями та практичним досвідом щодо тенденцій впровадження та подальшого розвитку відкритої післядипломної освіти та дистанційного навчання.

За підсумками електронної науково-практичної конференції опубліковано дослідження науковців та практиків із проблем: роль відкритості у сприянні освітнім інноваціям та диджиталізації системи освіти України; цифрова дидактика в освітньому процесі в умовах реформи Нової української школи; новітні небезпеки в Інтернет-просторі; досвід впровадження інноваційних форм, інтерактивних технологій, сучасних систем управління освітніми ресурсами в освітній діяльності закладів освіти; інноваційна навчальна література для дорослих.

Результат: Відкрита та дистанційна освіта: від теорії до практики: зб. матер. ІV Всеукр. електронної наук.-практ. конф., 20 листопада 2019 р. [ред. кол.: Л. Л. Ляхоцька (голов. ред.), С. П. Касьян, М. Є. Андрос, Т.І. Сябрук]. – К. : ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, 2019.  URL: https://drive.google.com/drive/folders/1X57cxst7O75qgFwuCEv6tJhR9GUbMNI8

Учасники заходу отримали сертифікати.