IV Міжнародна науково-практична конференція «Освітні інновації: філософія, психологія, педагогіка»

(м. Суми, 05 грудня 2019 р., ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Сумський обласний ІППО).

VI Міжнародна науково-практична конференція відбулась у Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники закладів освіти України, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі, Казахстану та інших країн. Співорганізаторами конференції стали: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (Київ), Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Запорізький національний університет, Казахський національний університет імені аль-Фарабі (Алмати, Казахстан), Узбецький науково-дослідницький інститут педагогічних наук імені Т. Н. Кари Ніязі (Ташкент, Узбекистан), Телавський державний університет імені Якоба Гогебашвілі (Телаві, Грузія), Гданська вища гуманістична школа (Польща).

За програмою пленарного засідання проведено скайп-конференцію за участю члена європейської професійної психотерапевтичної ліги, директора компанії «DMA Medhilfe», керівника психологічного центру «Ключ до себе» В. В. Дарвіш, яка висвітлила питання функціонування сучасної гімназії в Німеччині. У межах заходу відбувся Workshop, присвячений розробці активних і захопливих воркшопів, який проведено стипендіатом Державного департаменту США, магістром з викладання англійської мови як іноземної, викладачем кафедри германської філології Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Wendy Finlayson.

Учасники конференції ознайомилися з презентацією доповіді А. К. Минбаєвої, професора кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Казахського національного університету імені аль-Фарабі з проблеми евтагогіки – нового напряму розвитку педагогічної науки.

Науковці відвідали майстер-класи, які провели: кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель-методист початкових класів Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 О. М. Юрченко («Самозбережувальні технології або як запобігти професійному вигоранню»); магістрантка Комунального закладу «Сумський обласний ІППО», педагог в Студії Лідерства для підлітків м. Києва О. В. Єфімова («Секрети нейрографіки в роботі працівників позашкільної освіти»); старший викладач кафедри психології КЗ Сумський обласний ІППО, базовий тренер із позитивної та транскультурної психотерапії Л. Л. Гільова («Від емоційного  безсилля до емоційного благополуччя»); кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри практичної психології Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка К. М. Пасько («Арт-терапевтичні техніки в роботі з базовими потребами особистості»); кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Д. В. Будянський («Сучасні технології розвитку академічного красномовства»); старший викладач кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту КЗ Сумський обласний ІППО Д. М. Пінчук («Професійний брендінг – тренд успішності сучасного педагога»).

У роботі конференції взяли участь магістранти КЗ Сумський обласний ІППО та слухачі Сумського територіального відділення МАН України, що свідчить про утвердження традицій щорічної конференції «Освітні інновації: філософія, психологія, педагогіка» та перспективи розвитку наукової традиції в Україні.