ПРОФЕСОР ІЯ ДЕГТЯРЬОВА БУЛА ЗАЛУЧЕНА ДО РОБОТИ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
Протягом вересня-листопада 2022 року в Україні проходив ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Бізнес і права людини в Україні: проблеми та рішення під час війни та повоєнного відновлення» ‑ з нагоди 25-річчя заснування інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Співорганізаторами конкурсу виступили Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України», Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Офіс аналітики та консультацій з питань сталого розвитку та Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні в рамках проєкту «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення» за підтримки Уряду Японії.
Від ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України до конкурсної комісії була залучена Ія Дегтярьова, професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, доктор наук з державного управління, професор.
12 грудня 2022 року в Офісі Омбудсмана відбулася підсумкова науково-практична конференція, під час якої було нагороджено переможців конкурсу, а також відбулася панель експертів, присвячена обмеженню прав людини в умовах воєнного стану, викликам для управління, економіки та екології в Україні.
З доповіддю про виклики для публічного управління щодо прав людини і ведення бізнесу на час воєнного стану виступила Ія Дегтярьова, яка звернула увагу присутніх, що ситуація в державі має всі ознаки кризового стану і тому актуальною на сьогодні є методологія антикризового менеджменту. Серед актуальних завдань для публічної адміністрації вона виокремила:
- Виконання вимог щодо вступу до ЄС.
- Пошук нових моделей економічного розвитку, екологічної та економічної безпеки, де інновації та знання стануть головними рушіями поступу.
- Посилення координаційно-мотиваційної ролі ОВ у суспільстві.
- Забезпечення якісного міжрівневого.і горизонтального діалогу, належного інформування населення та бізнесу.
- Підготовка кадрів для системи врядування та бізнесу з оновленим складом компетентностей.
- Спрощення умов для ведення бізнесу, у т.ч. податкових.
- Підтримка бізнес-проєктів, особливо експортоорієнтованих із готовою продукцією та ін.
Від кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти у конференції також взяли участь Галина Бережна, доцент, кандидат економічних наук; здобувачі ступеня магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», які висловили бажання взяти участь у цьому конкурсі наступного року.