У КИЄВІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ПЕДАГОГІЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ»

16 лютого 2023 року у місті Києві відбувся Міжнародний форум «Педагогічна еліта України: ціннісні орієнтири».

Організатори ‑ Міністерство освіти і науки України, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Національна академія педагогічних наук України та Міжнародна асоціація ректорів педагогічних університетів Європи.

Вітання учасникам форуму передав Президент України Володимир Зеленський, який відмітив роль та значення вищої освіти, зокрема педагогічної, у розвитку українського суспільства.

У своєму виступі Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет нагадав про кроки, здійснені у сфері вищої освіти зі створення наукових хабів, співпраці стейкголдерів у галузі вищої освіти та подякував освітянам за стійкість під час війни.

Президент НАПН України Василь Кремень наголосив на інноваційності сучасного етапу розвитку українського суспільства і значенні освіти у розвитку особистості.

В. о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко вітав присутніх, наголосивши на значенні педагогічної освіти, єднанні зусиль міжнародної педагогічної спільноти, у т. ч. й під час опору агресору.

Під час панелі «Педагогічна освіта впродовж життя» були представлені виступи провідних українських вчених, дотичних до цієї проблематики. Зокрема, з доповіддю «Підготовка вчителя: домінанти розвитку сучасної педагогічної освіти» виступила директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Лариса Лук’янова.

У панелі «STEM- освіта ‑ Нigh-Tech технопарк, SMART –університет» взяв участь президент Національного центру Мала академія наук Станіслав Довгий.

ДЗВО «Університет менеджменту освіти» представляв доктор філософії, професор кафедри філософії та освіти дорослих Микола Кириченко, доповідь якого «Інноваційний потенціал цифровізації закладу освіти у відкритому глобалізаційному інформаційному суспільстві» опубліковано у матеріалах міжнародного форуму.

У форумі взяли участь освітяни Харкова, Вінниці, Полтави, Львова, Луцьку, Чернівців, Хмельницького, Херсону.

За матеріалами: https://naps.gov.ua/