УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ ТА ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ У ПЕРШІЙ СЕСІЇ МІЖНАРОДНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «MASTER TRAINING

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ ТА ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ У ПЕРШІЙ СЕСІЇ МІЖНАРОДНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «MASTER TRAINING

Викладачі кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у Першій сесії міжнародного навчального проєкту «Master training: Військова травма, посттравматичний стресовий розлад та підвищення психічної стійкості», яке відбулось у Варшаві з 02 по 04 грудня 2022 року.

Завдяки ініціативі фонду ELNET-Poland про цей захід дізналися фахівці-психологи, соціальні працівники та волонтери. Слід відмітити, що кількість заявок від бажаючих взяти участь у проєкті в декілька разів перевищувала кількість місць у навчанні. Учасниками проєкту стали науково-педагогічні працівники: Галина Бевз, Вікторія Виноградова, Леся Інжиєвська, Тетяна Чаусова, Ольга Астахова, які виявилися серед найкращих фахівців України та Польщі. Та пройшли конкурсний відбір. 

Актуальність програми «Master training» полягає у тому, щоб допомогти фахівцям у роботі з людьми, які постраждали від травми війни. Сьогодні стикаючись із психологічними проблемами біженців внаслідок війни в Україні це навчання є однією з важливих допомог від наших колег з Польщі та Ізраїлю. Центр запобігання стресу в громаді Akademia Pedagogiki Specialnej im. Maria Grzegorzewska, CSPC ISRAEL та ELNET-Poland Foundation запровадили курс на навчальний рік.

Тренінг проводять фахівці зі світовим іменем. Серед них професор Мулі Лахад, один із найкращих у світі спеціалістів із соціальної та громадської поведінки та методів боротьби з катастрофами, який розробив інтегративну модель управління кризою BASIC PH, яку викладають у всьому світі, а також протокол лікування травми SEE FAR CBT. Також слід зазначити, що професор Мулі Лахад консультував ЮНІСЕФ після війни в Югославії та працював, серед іншого, в США, Туреччині, Шрі-Ланці та Японії. Він є автором і співавтором 34 книг і численних статей про спільноти, які переживають стрес, їх лікування та реабілітацію після катастроф, подолання ситуацій, що загрожують життю. Упродовж днів навчання відбулися лекції, семінари, майстер-класи зі стресостійкості. Професор Mooli Lahad, PhD, Founder and president of CSPS у своїх лекціях приділяв увагу мультимодальній моделі ресурсів у кризових та надзвичайних ситуаціях. Yael Friedman Ben Bashat, Nira Kaplansky та інші фахівці під час майстерень продемонстрували техніки роботи з різними верствами населення.

Отже, навчання впродовж року розпочалась. Підсумки та сертифікація планується у жовтні 2023 року.

Навчаємося та працюємо задля Перемоги! Все буде Україна!