АЛЬЯНС УКРАЇНСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ ЗАПРОСИВ ОСВІТЯН НА ФОРУМ «УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ЧАС ВІЙНИ»

26-27 березня 2024 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Форум Альянсу Українських Університетів «Управління закладами вищої освіти в час війни», де обговорювалися питання пошуку та залучення талантів на освітньому ринку, управління стратегічними змінами, залучення бізнесу до співдії та участі у Наглядових радах університетів, застосування інструментів забезпечення фінансової стійкості та побудови взаємодії в трикутнику бізнес-влада-громада.

Робота Форуму відбулася в трьох тематичних секціях – «Управління талантами», «Управління стратегічними змінами», «Управління фінансовою стійкістю», впродовж яких члени Альянсу та представники бізнесу поділилися власними моделями, а учасники змогли напрацювати підходи для своїх спільнот у форматах групової роботи та Світового кафе. Також під час Форуму відбулася презентація дослідження по управлінню університетами від Благодійного фонду «Повір у себе» родини Іванчиків.

Від ДЗВО «Університет менеджменту освіти» учасником Форуму була проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова.

З вітальним словом до учасників звернулися ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, ректор Українського католицького університету Тарас Добко.

Робота Форуму продовжилася в секціях. Перша панель «Управління талантами» була присвячена пошуку й способам утримання талантів, які готові працювати в освітній та науковій сферах. До обговорення були запрошені не лише представники університетів, а й бізнес-структур: проректорка КНУ Інна Степанець; заступниця начальника відділу стратегічного аналізу та планування розвитку персоналу СумДУ Аліна Височина; керівниця відділу управління персоналом УКУ Уляна Кульчицька; представники бізнесу - «Креді Агріколь» Юлія Міщенко; Олександра Тиркалова, Genesis.

Спікерами другої панелі «Управління стратегічними змінами» були: проректорка КНУ імені Тараса Шевченка Ксенія Смирнова; ректор НТУ «Дніпровська Політехніка» Олександр Азюковський; Голова Галузевої ради Федерація Металургів України Олена Колеснікова; директор Українського Фонду Інновацій Карташов Павло; засновниця благодійного фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик.

Третя панель «Управління фінансовою стійкістю» була присвячена питанню залучення коштів. Спікери - ректор Київської школи економіки Тимофій Брік; начальник планово-фінансового відділу НУВГП Микола Марчук; завідувачка кафедри економічного аналізу та фінансів НТУ «Дніпровська політехніка» Дар’я Букреєва; керівниця Департаменту персоналу Kernel Наталія Теряхіна; засновник Custom PC Software Олександр Алфімов.

Другий день Форуму розпочався з представлення «Методичних рекомендацій для українських державних університетів» від Благодійного фонду «Повір у себе». Рекомендації базуються на основі проведеної діагностики пілотного ЗВО компанією «Ернст енд Янг» за підтримки посольства Швейцарії. Презентувала цей кейс Ольга Горбановська, EY Partner, керівниця практики People Advisory Services в Україні.

Далі учасники продовжили групову роботу у форматі Світового кафе за темою «Дилеми управління в університетах».

Протягом двох днів до обговорення питань, що порушувалися під час роботи Форуму, долучалися понад 100 учасників, які були присутні у Мистецькому салоні Головного корпусу КНУ та онлайн. Вони виробили низку пропозицій, які будуть опрацьовані і винесені на розгляд управлінської команди Альянсу.

Джерело: https://knu.ua/news/13143