DEFILE - PROFE КАФЕДРИ ПРОФЕСІЙНОЇ І ВИЩОЇ ОСВІТИ

18 травня 2023 року кафедрою професійної і вищої освіти проведено заходи фестивалю науки в Україні «2023 рік – Європейський рік умінь і навичок» (European Year of Skills) – Defile-profe у ході проведення декади професійної освіти в Україні.

Учасників Фестивалю привітали: Тамара Сорочан, директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Микола Садовий, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор педагогічних наук, професор; Катерина Мірошниченко, президент Громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти (ВАПП); Дангірас Касінскас (Dangiras Kasinskas), директор Кеданяйського центру професійного навчання, Литовська Республіка.

Модератор заходуВікторія Купрієвич, доцент кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент.

У програмі проведення «Defile–profe» проведення трьох сесій.

Сесія № 1. Тематична дискусія «Полікультурна освіта як необхідний аспект інтеграції в європейський освітній простір» відбулась за участю старшого викладача кафедри професійної і вищої освіти Людмили Антонюк та педагогів Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці.

Сесія № 2. Ярмарок ідей. «Європейський рік навичок: soft skills – інструмент можливостей та розвитку», учасниками якої були педагоги ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі», «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області», «Київський професійний коледж мистецтва та технологій сервісу».

Третя сесія фестивалю. Воркшоп «М’які навички (soft skills): погляд роботодавців і стейкхолдерів» проводили спікери ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» та ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського».

Заходи Defile-profe у ході проведення декади професійної освіти в Україні відбулися за ініціативи Лариси Сергеєвої, завідувача кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, голови координаційної ради Науково-освітнього альянсу «Soft skill – сучасні навички успішності».