ДЗВО «УМО» ПОКРАЩИВ СВОЇ ПОЗИЦІЇ В РЕЙТИНГУ SCOPUS 2025 ТА ПІДТВЕРДИВ ЯКІСТЬ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АКРЕДИТАЦІЙНИХ ЕКСПЕРТИЗ

ДЗВО «УМО» ПОКРАЩИВ СВОЇ ПОЗИЦІЇ В РЕЙТИНГУ SCOPUS 2025 ТА ПІДТВЕРДИВ ЯКІСТЬ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АКРЕДИТАЦІЙНИХ ЕКСПЕРТИЗ

15 травня 2025 року було оприлюднено щорічний рейтинг закладів вищої освіти України за показниками міжнародної наукометричної бази Scopus. Рейтинг формується на основі індексу цитування наукових публікацій, підготовлених закладами вищої освіти та їхніми науковцями.

Scopus є однією з найбільших у світі баз даних, що охоплює понад 30 тисяч наукових видань у технічних, медичних та гуманітарних галузях. До бази входять статті з наукових журналів, матеріали конференцій, монографії та інші наукові праці.

За підсумками рейтингуScopus 2025 року, Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» (ДЗВО «УМО») покращив свої позиції, посівши 151 місце серед українських ЗВО (у 2024 році Університет займав 154 позицію). Показники рейтингу формуються відповідно до індексу Гірша (National H-index), який враховує кількість публікацій і рівень їх цитування у базі Scopus.

У рейтингу лідерські позиції традиційно займають:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка - 1 місце;
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна - 2 місце; Львівський національний університет імені Івана Франка - 3 місце;
  • Сумський державний університет - 4 місце;
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» - 5 місце.

Окрім наукометричного рейтингу, Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» оприлюднив результати аналізу акредитаційних експертиз, здійснених Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) у 2019–2024 роках. Ці експертизи є надійним інструментом оцінки ефективності закладів вищої освіти, адже охоплюють не лише якість освітнього процесу, а й:

  • міжнародної проєктно-грантової діяльності;
  • науково-інноваційної роботи;
  • академічної мобільності;
  • навчально-методичного забезпечення;
  • кадрового потенціалу;
  • інших ключових компонентів, що впливають на позиції ЗВО в національних і міжнародних рейтингах.

У рейтингу було враховано всі рішення НАЗЯВО щодо закладів вищої освіти, у яких за вказаний період було здійснено п’ять або більше акредитаційних експертиз.

За результатами цього рейтингу ДЗВО «УМО» успішно пройшов акредитацію 16 освітніх програм у 2019–2024 роках та посів 106 місце серед 208 закладів вищої освіти України.

Ці результати підтверджують сталий розвиток Університету та високий рівень надання якісних освітніх послуг здобувачам вищої освіти, ефективність наукової, організаційної та адміністративної роботи ДЗВО «УМО».