ЕКОНОМІЧНЕ ВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА В ПОСТВОЄННИЙ ПЕРІОД

19 квітня 2022 року відбулося засідання секції 4 «Економічне врядування України в умовах війни та в поствоєнний період» у рамках організованої ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України спільно з партнерами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічне управління та адміністрування в умовах війни та в постовєнний період в Україні». Участь у роботі секції 4 «Економічне врядування України в умовах війни та в поствоєнний період» прийняло понад 100 науковців зі всієї України, які представляли Науковий фронт України, громадські організації, органи державної влади та місцевого самоврядування, здобувачів вищої освіти, випускників ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Онлайн засідання відбувалося на платформі Zoom з одночасною трансляцією на YouTube каналі університету:

Як член організаційного комітету та спікер професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту, кандидат наук з державного управління, доцент Ковтун Оксана виступила із доповіддю «Організаційні механізми відновлення житлового фонду України у поствоєнний період».

У своїй доповіді Ковтун Оксана акцентувала увагу на необхідності створення єдиного інформаційного ресурсу щодо відновлення житла та стабілізації ринку нерухомості, завдяки якому є можливим формування класифікатору та реєстру діючих стейкхолдерів (рівень участі, ступінь залучення, повноваження, гарантії безпеки для зацікавлених сторін, оскільки будуть перевірятися та мати доступ до платформи тільки надійні забудовники, інвестори, девелопери); розроблення класифікатору заявок на конкретне житло та на пропозиції щодо його відновлення, забудови, реконструкції; публікування реєстру екологічних та сучасних проєктів житла, здійснення їх рейтингового оцінювання фахівцями та громадянами; забезпечення пошуку стейкхолдерів на платформі; розробка та оприлюднення стандартного договору взаємодії стейкхолдерів; здійснення зареєстрованими користувачами автоматичного пошуку стейкхолдерів; публікація офіційної актуальної інформації щодо зміни або прийняття законодавчих актів у сфері нерухомості, будівництва тощо; формування та публікація аналітичної інформації, звітів.

У процесі обговорення доповідей спікерів, було запропоновано практичні шляхи щодо покращення макроекономічної ситуації в поствоєнній Україні, відновлення інфраструктури та галузей економіки, трансформація економіки на потреби війни тощо.

Дякуємо всім спікерам та учасникам за активну роботу, цікаві питання та слушні практичні пропозиції!

Новій Україні бути! Слава Україні!