ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ФАХІВЦЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ ВАЛЕНТИНИ БОБИР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

На засадах плідної партнерської співпраці кафедри менеджменту освіти та права Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» із Державною службою якості освіти України 12 травня 2023 року було проведено гостьову лекцію «Еволюція підходів оцінювання якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти» для слухачів курсів підвищення кваліфікації за категорією «Інституційний аудит та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти (на базі відділу освіти Теребовлянської міської ради)».

Спікерка гостьової лекції, Валентина Бобир, начальник відділу акредитації громадських об’єднань департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України, на високому рівні професійної майстерності розкрила сутність внутрішньої системи забезпечення якості освіти, детально ознайомила слухачів із трьома невід’ємними елементами системи забезпечення якості дошкільної освіти, а саме: внутрішньою та зовнішньою системою забезпечення якості дошкільної освіти та системою забезпечення якості в діяльності органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості дошкільної освіти.

Крім того, акцентувала увагу на важливості виявлення управлінської компетентності у процесі впровадження керівниками Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної  освіти (затверджених наказом Державної служби якості освіти України від 30.11.2020 №01-11/71).

Цінним є використання електронного порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти» (https://ezavdnz.mcfr.ua/914602), підготовленого на допомогу педагогам-практикам Державною службою якості освіти України у межах державно-приватно-громадського партнерства.

На занятті були присутні заступник директора Центрального інституту післядипломної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Оліфіра, завідувач кафедри менеджменту освіти та права, доктор педагогічних наук, професор Зоя Рябова, куратор-тьютор групи, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Острянська.

Учасники висловили гостьовому спікеру, Валентині Бобир, щиру вдячність за якісний, доступний, змістовний і цікавий матеріал, наголошуючи, що вони ознайомлювалися і використовували в роботі нормативно-правову базу із забезпечення якості дошкільної освіти, але завдяки інформативності лекції відкрили для себе багато нової й важливої інформації.