ІННОВАЦІЇ НЕ ЗУПИНИТИ: ПАНОРАМНИЙ ВЕБІНАР УЧАСНИКІВ ПЕДАГОГІЧНИХ ЕКСПЕРИМЕНТІВ У ЗП(ПТ)О

12.05.2022 р., 78-й день кривавої війни рф проти українського народу: 12:00 розпочався Панорамний вебінар «Джерело інновацій» учасників педагогічного експерименту регіонального рівня з теми: «Забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти», об’єднаних в інноваційний віддалений кластер «Енергомпульс».

Вебінар розпочався хвилиною мовчання в пам’ять про кожного і кожну, хто бореться з рашизмом, усіх жертв цієї кривавої війни.

Учасників вебінару привітали Сереєва Л.М., голова координаційної ради ІВ кластеру «Енергоімпульс», доктор педагогічних наук, професор, Гуляй Н.І., начальник відділу професійної, фахової передвищої освіти, науки та інноваційної діяльності департаменту освіти і науки Київської обласної військової адміністрації, Мірошніченко К.Б., президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників профтехосвіти» (ВАПП),Сорочан Т.М., директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.

Учасниками вебінару стали слухачі курсів підвищення кваліфікації з 15 регіонів України.

Стасєєва М.А., директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області, Слюсар І.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», Лега Н.М., завідувач навчально-практичним центром електротехнічного напряму, майстер виробничого навчання, Мазура О.А., старший енергетик підприємства ТОВ «СтейкАгро».

Учасники експериментальної роботи регіонального рівня з теми «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» проінформували про перебіг ІІ етапу, серед спікерів: Шолудько А.П., директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області; Снєжко Л.О., директор та Алексеєвець В.С., заступник директора з навчально-виховної роботи ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі».

У дискусії взяли участь науковці: Тарасова О.В., керівник центру забезпечення якості вищої освіти доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Криворізького національного університету, кандидат психологічних наук, доцент і Романов Л.А., доцент кафедри професійної і вищої освіти, ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, науковий керівник експериментального педагогічного майданчика ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти».

Стойчик Т.І.,заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійної гірничо-технологічного ліцею, доктор педагогічних наук презентувалапроєкт сайту кластеру «Енергоімпульс» та сторінку у facebook (творчий проект К.В. Мартиненко).

У заключній частині панорамного вебінару підведено підсумки та відбувся обмін думками. Із коментарями виступили: Муранова Н.П., проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв'язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Василиненко В.М., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області; Кашуба Л.І.,заступникдиректора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області; Микитюк С.М., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області; Самойленко Н.Ю., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, кандидат педагогічних наук; Слюсарєва О.В., директор Навчально-методичного центру  професійно-технічної освіти у Закарпатській області; Стасєєва М.А., директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області; Лизогуб М.О., директор ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», Черкаська область.

Інновації не зупинити. Тримаємо стрій. Наближаємо перемогу разом!