ІННОВАЙНИЙ КЛАСТЕР «ЕНЕРГОІМПУЛЬС»:СХВАЛЕНО  РЕЗУЛЬТАТИ І ЕТАПУ ПЕДАГОГІЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

ІННОВАЙНИЙ КЛАСТЕР «ЕНЕРГОІМПУЛЬС»:СХВАЛЕНО РЕЗУЛЬТАТИ І ЕТАПУ ПЕДАГОГІЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

23.02.2022 р. на засіданні кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО (завідувач доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва) розглянуто питання «Про хід виконання програми педагогічного експерименту інноваційного віддаленого кластеру Енергоімпульс».

З інформацією виступила співголова Консультативної ради доктор педагогічних наук Тетяна Стойчик.

У педагогічному експерименті за ініціативи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Дніпропетровської області (директор Вячеслав Сиротюк) та  Свалявського будівельного ліцею Закарпатської області (директор Олександр Власик) беруть участь: ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» Київської області (директор Микола Лопата), ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Одеської області (директор Сергій Сущенко), ДНЗ «Конотопське вище професійне училище» Сумської області (директор Ганна Фатюшина), ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» Черкаської області (директор Марина Лизогуб), Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки Чернівецької області (директор Савелій Одайський).

За результатами І етапу розроблено нормативно-правове та організаційне забезпечення експерименту, Положення про здійснення експериментальної діяльності, проведено вебінар за результатами вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи ЗП(ПТ)О щодо підготовки фахівців електротехнічного профілю (20.12.2022 р), розроблено методику організації професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ЗП(ПТ)О, здійснено оцінювання та моніторингу рівня якості професійної підготовки фахівців електротехнічного профілю, підготовлено збірник Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти : зб. матеріалів  міжрегіонального вебінару. м. Київ, 29 грудня 2021 р. / за наук. ред. Л. М. Сергеєвої, Т. І. Стойчик. Київ : ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, 2022. 38 с.

Експериментальна робота об’єднала педагогічні колективи із семи областей України, показала вже певні результати й триває. Кафедра, науково-педагогічні працівники якої практично у повному складі є науковими керівниками і консультантами, відзначає активність ЗП(ПТ)О та схвалила результати І етапу.