КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ ТА ПРАВА ЦІПО ЄДНАЄ ОСВІТЯН

Протягом останніх місяців науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти та права під керівництвом завідувачки Зої Рябової долучилися до проведення акції «Переможні обрії освіти». Акція ініційована Українським відкритим університетом післядипломної освіти та Центральним інститутом післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

У межах акції науково-педагогічними працівниками кафедри менеджменту освіти та права було проведено низку вебінарів в оnline-режимі. У вебінарах взяли участь понад 600 осіб, серед яких керівники та педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої та післядипломної освіти.

Вебінари професорів Зої Рябовоїта Тетяни Лукіноїбулиприсвячені актуальним питанням діяльності закладів освіти в умовах воєнного стану. Зокрема, професорка Тетяна Лукіна, під час заняття обґрунтувала необхідність вивчення освітніх потреб здобувачів освіти в умовах воєнного стану й надала характеристику відповідного інструментарію. Професорка Зоя Рябова акцентувала, що в умовах воєнного стану актуальним та дієвим є адаптивне управління закладом освіти. Провідними механізмами якого є взаємовплив й взаємоузгодження цілей та дій учасників освітнього процесу.

Змістовні лінії вебінару професора Василя Надраги окреслювали питання управління людськими ресурсами в системі освіти взагалі й під час воєнного стану зокрема. У ході вебінару професорки Надії Білик було охарактеризовано емоційно-компетентнісне лідерство керівника в закладі освіти в умовах воєнного стану.

Вебінар доцента кафедри Романа Козенкарозкривавпитання трансформації та організації соціально-педагогічного супроводу осіб з особливими потребами в умовах воєнного стану й був зорієнтований на обговорення питань, що пов’язані із такими аспектами як «Війна і діти: конвенційно-моральний аспект». «Основні засади діяльності закладу освіти, щодо інклюзивної освіти в умовах воєнного стану» тощо.

Професор В’ячеслав Супрун під час проведення вебінару «Актуальні проблеми державно-громадського управління освітою» актуалізував вирішення питань державно-приватного партнерства в освіті. В обговоренні питання взяли участь провідні науковці, педагоги, роботодавці: Олексій Мірошниченко,Президент конфедерації роботодавців України; Голда Виноградська, Президент Громадської спілки голова громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «FISHION GLOBUS UKRAINE», Світлана Кравецьзавідувачка лабораторії зарубіжних систем професійної освіти і навчання Інституту професійної освіти НАПН України; Вікторія Адамовська, завідувачка кафедри обліку, оподаткування, публічного управління та адміністрування Криворізького національного університету та ін.

Науково-практичні студії «Методологія та практика професійного розвитку менеджера в освіті» за темою «Трансформація загальної середньої освіти: виклики воєнного стану та післявоєнного часу, відповіді та перспективи» об’єднали понад 100 керівників, науково-педагогічних і педагогічних працівників з різних областей України. Модерували захід ‑ Зоя Рябова та Надія Любченко. Учасників зустрічі привітали ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України Микола Кириченко, директор Департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Юрій Вергун. У ході зустрічі виступили Галина Бевз, завідувачка лабораторії психології спілкування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України; Лариса Оліфіра, заступниця директора ЦІПО, доцентка кафедри менеджменту освіти та права; Людмила Колосова, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вознесенської міської ради Миколаївської області, кандидат педагогічних наук; Ірина Бойко, заступниця директора ліцею «Інсайт» Вознесенської міської ради Миколаївської області, вчитель-методист; Оксана Ануфрієва, завідувачка аспірантури та докторантури ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

На запрошення кафедри менеджмент освіти та права Михайло Жук провів вебінар «Проблемно-ресурсний та індикативно-технологічний виміри інноваційних проєктів зараз та після перемоги», доцент КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». У ході вебінару Михайло Жук зазначив виклики розвитку української освіти, які пов’язані з глобальними викликами цивілізаційного розвитку, трансформаційними викликами перетворення України на високотехнологічну ресурсний й індикативно-технологічний підходи. Було презентовано авторський курс «Розробка власних інноваційних проєктів: з досвіду практичного консультування педагоги різних спеціальностей».

Усі проведені заходи отримали високу оцінку. Учасники висловили подяку за підтримку освітян у нелегкі часи та проведення таких важливих заходів. Записи вебінарів розміщено на YouTube-каналі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України за лінком:

Тримаємо стрій та працюємо на перемогу!

Все буде Україна!