Лекції з організаційної психології італійського професора Алессандро де Карло. УМО долучається до ідей європейської психологічної стратегії.

Лекції з організаційної психології італійського професора Алессандро де Карло. УМО долучається до ідей європейської психологічної стратегії.

У ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України триває дводенний курс лекцій з організаційної психології, що заснований на Qbo-моделі організаційного благополуччя, включаючи інструменти оцінки, методи корекції та кейси.

За підтримки ректорату Університету та адміністрації Навчально-наукового інституту менеджменту та психології УМО, у співпраці кафедри психології управління ЦІПО УМО і кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП УМО, за ініціативи доцента кафедри психології управління, старшого наукового співробітника лабораторії масової комунікації та медіа освіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, кандидата психолгічних наук, доцента Ірини Бондаревської було започатковано освітній проект "Visiting Professor" - Алессандро де Карло, який є професором Університету ім. Джустино Фортунато (м. Беневенто, Італія). Алессандро де Карло - відомий фахівець в організаційної психології, професор і науковець у сфері європейської психологічної стратегії.

Враховуючи актуальність тематики лекційного курсу та авторську позицію Алессандро де Карло щодо анонсованих проблемних питань, на захід зареєструвалося близько 400 осіб.

В рамках даного курсу представлено три змістовні модуля:

  • Індивідуальні характеристики і копінг стратегії, пов’язані зі стресами на роботі;
  • Мотивація, прихильність, організаційне громадянство;
  • Корекція організаційного благополуччя: ефекти корпоративної соціальної відповідальності, взаємодія з органами влади та профспілками.

За інформацією завідувача кафедри психології та особистісного розвитку Навчально-наукового інституту менеджменту та психології УМО доктора психологічних наук, професора Павла Лушина учасники заходу активно співпрацюють з лектором, задають професійні питання та беруть участь у обговоренні, лектор з радістю та науковим інтересом коментує окремі питання для зацікавленої аудиторії. Особливо актуальні питання про роль психолога в гіг-економіці (gig-еconomy). У залі присутні фахівці з української школи Організаційної психології під керівництвом доктора психологічних наук, професора Людмили Карамушки.

Серед слухачів, які виявили бажання отримати знання про європейську модель здоров'я і благополуччя в організації – психологи, соціальні працівники, здобувачі вищої освіти та вчені з різних організацій та установ України. Лекційний курс насичений теорією і практикою, що сприяє об’єднанню  та зближення фахівців, які працюють у сфері академічної та практичної психології, задоволенню професійних інтересів.

Організація та проведення в Навчально-науковому інституті менеджменту та психології УМО лекційних курсів за участю іноземних колег із закладів вищої освіти ЄС сприяє міжнародній співпраці в сфері психологічної освіти, зокрема організаційної психології, шляхом об’єднання зусиль провідних освітніх та наукових закладів, які працюють напрямку інтеграції освіти та науки європейських країн.