Міжнародна Літня школа педагогічної майстерності

З метою обміну досвідом, обговорення актуальних питань професійного розвитку педагогічних працівників Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України спільно з Центром професійного саморозвитку вчителя, що функціонує на базі Миколаївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел, експериментальним загальноосвітнім навчальним закладом всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості», а також Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Департаментом освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації, управлінням освіти Миколаївської міської ради, Миколаївським муніципальним академічним коледжем 2–4 липня 2015 р.провів заходи в рамках Міжнародної Літньої школи педагогічної майстерності за темою «Педагогічна майстерність як мета і результат професійного саморозвитку вчителя» на базі дитячого оздоровчого комплексу «Космос» Березанського району Миколаївської області. Цього року Оргкомітет Літньої школи очолив В. В. Олійник, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Є. Р. Чернишова, перший проректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, та О. М. Отич, директор НДІ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, як заступники голови Оргкомітету здійснили науково-методичний і організаційний супровід підготовки та проведення науково-методичних заходів за програмою зазначеної школи. Вже традиційним є проведення занять Літньої школи в рамках Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золота лелека».

Головною метою Літньої школи педагогічної майстерності є актуалізація професійного досвіду педагогічних працівників навчальних закладів різних типів, розвиток їхніх професійних та особистісних компетентностей, поширення серед педагогів передових наукових ідей і теоретичних напрацювань, надання їм методичних рекомендацій щодо безперервного професійного самовдосконалення. Програма Літньої школи педагогічної майстерності передбачала проведення лекцій, майстер-класів, тренінгів, індивідуальних консультацій провідними вченими України в галузі теорії та історії педагогічної майстерності.

Відповідно до програми для 36 слухачів Школи з навчальних закладів України вітчизняні та зарубіжні науковці провели лекції, майстер-класи, тренінги:

• О. М. Отич, директор НДІ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор – «Естетичні й етичні засади розвитку педагогічної майстерності»;

• Е. О. Помиткін, доктор психологічних наук, професор, директор Психологічного консультативно-тренінгового центру, завідувач відділу професіології та психолого-педагогічної діагностики Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України – «Вплив слова на свідомість та півсвідомість особистості»;

• Кинга Лапот-Джерва, доктор наук хабілітований, професор Педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові (Республіка Польща) – майстер-клас «Произведение искусства как источник вдохновения для творчества»;

• Барбара Куровска, доктор наук хабілітований, професор Педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові (Республіка Польща) – майстер-клас «Развитие творческого мышления личности в художественно-творческой деятельности»;

• Помиткіна Любов Віталіївна, доктор психологічних наук, професор кафедри авіаційної психології Національного авіаційного університету (м. Київ) – «Урахування психологічних особливостей дітей і молоді в роботі керівника гуртка»;

• Г. О. Козлакова, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча – головний науковий співробітник лабораторії проблем педагогіки і психології післядипломної педагогічної освіти НДІ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» – «Використання сучасних мультимедійних засобів у формуванні професійної компетентності майбутніх учителів мистецьких дисциплін»;

• Г. Л. Каськова, заступник директора Департаменту освіти, науки та молоді, викладач кафедри соціальної педагогіки Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського;

• Н. В. Любченко, директор НМЦ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук – «Технологія дисемінації інноваційного досвіду закладів ППО в діяльності Всеукраїнської школи новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників;

• Рафаель Петі, засновник і президент французько-української компанії «ECS-3.COM» – «Роль екологічного мислення особистості у процесі навчання й виховання підростаючого покоління»;

• Октай Алієв, президент Благодійного фонду Октая Алієва – презентація кониги «Последняя жизнь»;

• П. В. Кулішенко, в. о. директора Миколаївського муніципального академічного коледжу, аспірант відділу організації та змісту педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України – тренінг «Сходинки педагогічної майстерності. Сходинка перша – творча»;

• Л. Таранько, О. Велева, викладачі Теоретичного ліцею ім. Міхая Греку (Кишинеу, Молдова) – майстер-клас «Использование компьтерных технологий в преподавании дисциплин цикла “Искусство”».