ПАНОРАМНИЙ ВЕБІНАР «SOFT SKILLS – КРАЩІ ПРАКТИКИ ФОРМУВАННЯ»

19 вересня 2024 року на кафедрі професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» відбувся Панорамний вебінар для слухачів курсів підвищення кваліфікації (категорія – заступники директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О).

Учасники Науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» за програмою узагальнювального етапу експерименту (січень – грудень2024 р.) здійснюють заходи по упровадженню в ЗП(ПТ)О досвіду формування «м’яких» навичок майбутніх фахівців.

Досвідом поділились педагогічні колективи ЗП(ПТ)О «Чугуївський регіональний центр професійно-технічної освіти Харківської області» (т.в.о. директора Віталій Грушка) та Відокремленого структурного підрозділу «Економіко-правничий фаховий коледж Запорізького національного університету» (директор Людмила Грибанова, кандидат педагогічних наук).

Учасників заходу привітали Лариса Сергеєва, завідувач  кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, голова Президіуму координаційної ради Науково-освітнього альянсу; Юрій Каганов, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор; Юлія Давидова, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області.

Спікери зупинились на гострих полемічних питаннях методики формування «м’яких» навичок, а сааме: психолого-педагогічна підтримка здобувачів професійної освіти на шляху формування успішної особистості;  формування та розвиток «м’яких» навичок при реалізації виховної роботи в закладі освіти; реалізація AGILE (еджАйл)-підходу в освітньому середовищі закладу фахової передвищої освіти; розвиток soft skills засобами інтерактивних технологій на заняттях іноземної мови у коледжі та інших.

У традиційному обміні думками взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації ЦІПО Вікторія Алєксеєвець, заступник директора з навчально-виховної ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі», Кіровоградська область, лауреат Премії Верховної Ради України в галузі освіти 2023 року, член Президіуму Координаційної ради Науково-освітнього альянсу і Вікторія Чиж, заступник директора з навчально-виховної роботи професійно-технічного училища № 50 м. Карлівка, Полтавська область, а також Оксана Абрамова, завідувач секції технологічної та професійної освіти факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, член Президіуму Координаційної ради Науково-освітнього альянсу, кандидат педагогічних наук, доцент.

Вітаємо нових учасників (члені) Науково-освітнього альянсу.